E hënë, 25 Maj, 2020

archive2 Mars, 2020 - 23:28

Lajme

Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë

Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb Aleksandër Vuçiq që është zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ende nuk dihet qartë se në çfarë formati janë takuar dy presidentët, por Klan Kosova përmes burimeve të sigurta mëson se...
Biznes

Prodhuesi i njohur kosovar mbështet heqjen e taksës

Pronari i kompanisë vendase “Meka” e mbështet heqjen e tarifës 100% për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bonje Hercegovina. Burim Piraj në një shkrim në Facebook ka thënë se nëse kryeministri Kurti nëse e realizon në praktikë atë që sot e ka prezantuar në parlament atëherë me gojën plotë po...
Lajme

Tahiri: Qeverisë Kurti i ka humbur rruga në oborr

Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se koalicioni VV-LDK nuk e ka të qartë se çfarë do të bëjë me tarifën. Kështu ka thënë ai në seancën e jashtëzakonshme në Kuvend për tarifën 100 për-qind, duke shtuar se Qeverisë Kurti i ka humbur rruga në oborr,...
1 2 3 6
Page 1 of 6