archive29 Shkurt, 2020 - 23:56

Lajme

Ridvan Berisha tregon se si VV’ja po mundohet ta kap RTK’në

Kryeredaktori i RTK-së, Ridvan Berisha së fundi ka reaguar i revoltuar ndaj pushtetit aktual ku tregon se si Lëvizja Vetëvendosje, me të ardhur në pushtet, po mundet që ta përvetësojë Radio Televizionin e Kosovës. Berisha, thotë se: ‘’ i njeh mirë taktikat që ky pushtet, shantazhet, linçimet e deri edhe...
Lajme

Erdogan ia tërheq vërejtjen e fundit Asadit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se “Çështja e Sirisë për Turqinë nuk është kurrsesi një aventurë ose përpjekje për të zgjeruar kufijtë e saj”, raporton Anadolu Agency (AA). Në një takim me deputetët e partisë së tij (Partia për Drejtësi dhe Zhvillim – AK) në zyrën Dolmabahçe...
Lajme

Kështu do të jetë moti në ditën e parë të Marsit?

Dita e parë e marsit në vend “do të vijojë me mot të bukur dhe me temperatura maksimale në vlerat e normales për muajin që po hymë”, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas IHMK-së, pas mëngjesit me ngrica të lehta nëpër disa vende, gjatë ditës do të mbajë...
Lajme

Rrihen taksistët mes vete në Dardani

Një rrahje në mes të taksistëve ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen “Dardania” në Prishtinë, saktësisht tek “Kurrizi”. Zëdhënësi i policisë së Kosovës, për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi ka konfirmuar këtë rast për Gazetën Insajderi ku ka treguar se janë arrestuar edhe disa persona. “Në kurriz rreth orës...
1 2 3
Page 1 of 3