archive28 Shkurt, 2020 - 23:55

ShowBiz

Vogëlushja në foto sot është artiste e njohur shqiptare

Këngëtarja e njohur është bërë nostalgjike për ditët e fëmijërisë. Flaka Krelani është kthyer prapa në kohë, duke hapur albumet e fotografive të fëmijërisë, shkruan lajmi.net. Ajo ndau me ndjekësit një imazh të këndshëm gjatë kohës kur ishte katërvjeçare dhe dukej një vajzë shumë e ëmbël. Flaka sot është aktive...
Lajme

Kurti për Euronews: Shkëmbimet territoriale janë recetë për konflikte të reja, jo për paqen që na duhet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur edhe njëherë qëndrimin se Kosova nuk mund të përfshihet në shkëmbim territoresh. Në një intervistë për Euronews, tha se prekja e territoreve mund të nxisë më shumë konflikte sesa të ofroj paqe. “Kosova nuk mund të përfshihet kurrsesi në të ashtuquajturin shkëmbim territoresh....
Lajme

Eskalon gjithçka, Turqia: Do ta shkatërrojmë Rusinë

Këshilltari i Presidentit Rexhep Tajip Erdogan, Mesut Hakkı Çaşın ka thënë se Turqia luftoi me Rusinë 16 herë në të kaluarën dhe “do ta luftojë atë përsëri”, pas një aksioni nga ushtria Siriane ku humbën jetën 33 ushtarë turq. Caşın tregoi për popullatën e konsiderueshme myslimane të Rusisë dhe duke...
1 2 3 6
Page 1 of 6