archive27 Shkurt, 2020 - 23:45

Lajme

Vendimi i Kurtit për taksën 100%, vjen reagimi i Ramiz Kelmendit

Ish-Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe ish-zv/kryeministri, president i ‘Elkos Group-Etc’ Ramiz Kelmendi, i ka reaguar në mbrëmje kryeministrit të vendit Albin Kurti, ndaj vendimit të tij për Taksën 100% ndaj prdukteve serbe dhe atyre nga Bosnjë-Hercegovina. Kelmendi ka thënë se kryeministri Kurti duke dashur ta sanksionojë vendimit...
Interesante

I riu shqiptar, ndez cigaren me 50 euro

“Djemtë e pasur” në Shqipëri nuk shqetësohen aspak për paratë, madje edhe i shpërdorojnë ato. Faqja në Instagram “Rich Kids Albania” ka publikuar së fundmi një video, ku shfaqet një i ri, i cili i vë flakën 50 eurove dhe prej saj ndez cigaren. Nuk janë të pakta edhe komentet...
Lajme

“Kurti s’po arrinë ta përdorë miqësinë e SHBA’së për marrëveshjen finale, këtu është rreziku”

Uran Ismaili, deputet i PDK’së sonte në Rubikon ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk po lë vend të përdorë miqësinë e SHBA’së për marrëveshjen finale me Serbinë, transmeton Periksopi. ‘’S’po arrinë ta përdorë miqsinë me SHBA që ta sjellë marrëvëshjen më të mirë. Këtu është rreziku sepse po futet...
Lajme

“Kurti është si një “Coronavirus” në Kosovë”

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Kurtit për heqjen e taksës. Haradinaj në një lidhje telefonike në “Debat Plus”, ka thënë se duhet konstatuar se “Kurti është një mashtrues i madh publik”. “Sot mori një vendim të njëanshëm që si duket nuk...
Lajme

Vjen reagimi i Serbisë pasi Kurti hoqi taksën

Serbët i gëzohen vendimit të Kurtit: Më 1 prill largohet komplet taksa. Mediat serbe menjëherë kanë raportuar për vendimin e kryeministrit Albin Kurti që të hiqet tarifa për lëndën e parë ndaj Serbisë dhe Bosnjë Hercegovinës Agjencia e lajmeve Tanjug ka shkruar se ‘’ Kurti heq taksën për lëndët e...
Lajme

Lajmi i fundit: 10-vjeçari qëllohet me armë zjarri

Një djalosh 10-vjeçar është qëlluar me armë zjarri nga kujdestarja e tij, teksa ka tentuar t’i bëjë fotografi vetes duke mbajtur armën, ka thënë policia në Hjuston të Teksasit. Caitlyn Smith është thënë të ketë qëlluar fëmijën në stomak, duke menduar se arma nuk është e mbushur. Policia ka konfirmuar...
1 2 3 5
Page 1 of 5