archive26 Shkurt, 2020 - 13:01

Lajme

Kurti: Kështu më ra në dorë marrëveshja sekrete e Thaçit

Shefi i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar sot përmes një shkrese zyrtare se e ka informuar kryeparlamentaren Vjosa Osmani, lidhur me një marrëveshje sekrete në mes të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen. Në letrën zyrtare që Kryeministri Albin Kurti...
Interesante

Rast i rrallë: Gruaja lind në avion, ja çfarë përfitoi bebja

Një avion i Arabisë Saudite ka qenë i detyruar të ulet në tokë përpara parashikimit sepse një grua që udhëtonte në të ka lindur gjatë fluturimit. Avioni ishte duke udhëtuar nga Dammami drejt Kotchit, por fluturimi është ndalur në Mumbia. Mjekët e ekuipazhit bënë që gjithçka të shkonte mirë dhe...
Lajme

Veseli ka një mesazh jo fortë të këndshëm për kryeministrin Kurti

Kadri Veseli thotë se kryeministri Kurti po hap debate për t’iu ikur përgjegjësive. Në një status në Facebook, pas heshtjes prej përplasjes me Richard Grenell në Twitter, Veseli thotë se Kryeministri është ankuar për opozitën te ndërkombëtarët dhe se ka kërkuar ta zbusin atë. Kreu i Partisë Demokrate të Kosovës,...
Lajme

Raste të reja të dyshuara me koronavirus në QKUK

Disa raste të reja janë raportuar në QKUK lidhur me dyshimet për koronavirus. Analizat e tyre pritet të publikohen së shpejti, raporton Gazeta Express. Burimet e Express-it kanë konfirmuar se në këtë klinikë janë paraqitur edhe disa raste të tjera me dyshimet se pacientët janë prekur me koronavirus. Për këtë,...
Lajme

Dy të rinjë konsumojnë drogë afër shkollës në Prishtinë

Dy të rinjë po dyshohet se çdo ditë konsumojnë substanca narkotike, fër shkollës “Xhemajl Mustafa” në Prishtinë. Në një video të publikuar në faqen “Vrojtuesit e Lagjës”, shihen dy persona duke marrë substance narkotike. Kjo për banorët në atë lagje është diçka e përditshme. /IndeksOnline/...
ShowBiz

Njihuni me deputetën më të bukur në Kuvenin e Kosovës

Deputetja e re ka qenë e ftuar në emisionin “Pasdite” në RTV Dukagjini ku ka rrëfyer për eksperiencat e para të saj në Kuvend dhe sport. Fjolla Ujkani është deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës. 22-vjeçarja nga Vushtrria u bë deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Fjolla tregon...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5