archive26 Shkurt, 2020 - 15:32

Lajme

Flet Hashim Thaçi, e injoron krejtësisht kryeministrin Kurti

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka folur pas publikimit të marrëveshjes sekrete mes tij dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Andres Fogh Rasmussen, nga kryeministri Albin Kurti. Thaçi përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, e ka injoruar publikimin e kësaj marrëveshje, teksa ka thënë Kosova është e...
Lajme

Edi Rama dhe Baton Haxhiu të buzëqeshur me ministrin e jashtëm rus

Edi Rama në cilësinë e kryetarit të OSBE po zhvillon një takim në Rusi, ndërsa ka mbajtur dhe një konferencë për shtyp së bashku me ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov. Ata kanë folur për marrëdhëniet Shqipëri-Rusi dhe për marrëveshjen Kosovë-Serbi, shkruan Gazeta Insajderi. Në një fotografi nga ky takim...
Lajme

Kadri Veseli i kundërpërgjigjet ashpër kryeministrit Kurti

Lideri i opozitës, Kadri Veseli, ka reaguar për publikimin e marrëveshjes së Thaçit me Rasmussenin, që sipas kryeministrit Kurti shkëmbimi territorial e ka pasur zanafillën në prill të 2013. Sipas Veselit është shqetësues fakti që për herë të parë një Kryeministër i Kosovës i cilëson marrëveshjet me NATO-n në kundërshtim...
Lajme

Kurti: Marrëveshjen sekrete Thaçi-Rasmussen mund ta ketë kërkuar Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se marrëveshja sekrete e presidentit Hashim Thaçi me Sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen përbën shkelje të rëndë të kushtetutës së Kosovës. Në një konferencë të jashtëzakonshme për media, Kurti ka thënë se po përpiqen ta kuptojnë se kush e ka...
Lajme

Konfirmohet infektimi edhe i fëmijëve me koronavirus

Numri i rasteve të koronavirusit në Itali po vazhdon të rritet. Në 24 orët e fundit, në dy rajonet më të prekura u shënuan 30 raste të reja. Për herë të parë, në mesin e tyre kishte edhe fëmijë. Zyrtarët e rajonit të Lombardisë, ku shtrihet edhe Milano, thanë se...
Lajme

Ngjarje e rëndë: Burri vret gruan me shufër hekuri

Pa u mbushur ende 24 orë, krimi në familje i merr jetën një tjetër gruaje. Qyteti i Durrësit u trondit paraditen e kësaj të mërkure, kur rreth orës 11:35, një burrë goditi për vdekje me levë bashkëshorten e tij. Ngjarja e rëndë ndodhi në dyqanin e metrazheve të çiftit Tosuni,...
Lajme

“Nëse Thaçi shkarkohet për marrëveshje me NATO-n, unë ha bagla”

Milaim Zeka ka reaguar pas publikimit të marrëveshjes mes Thaçit në kohën sa ishte kryeministër dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s Rasmussen. Zeka thotë ‘ec e mos shaj’. Ai shkruan: Çka nuk po ndegjoje ne kete vend?! Ani mu shkarku Presidenti Thaçi? Qenka “zbulu” sot, nje marreveshje “sekrete” ne mes...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5