archive26 Shkurt, 2020 - 19:48

Lajme

Ndërron jetë Nexhmije Hoxha

Ka ndërruar jetë këtë të mërkurë në banesën e saj në Laprakë (Tiranë) Nexhmije Hoxha, e veja e ish- diktatorit Enver Hoxha. 99-vjeçarja, e cila festoi deitëlindjen në 9 shkurt të këtij viti, është nëna e tre fëmijëve: Ilirit, Sokolit dhe Pranverës. Jetëshkrimi: Nexhmije Hoxha lindi më 8 shkurt të...
Lajme

“Albin, ke mund me e heqe taksen edhe pa kete spektakel”

Arben Ahmeti shkruan në Facebook: 12/44 i jep te drejte KFOR-it qe edhe sheshin me na ndalu. Kushtetua dhe pavaresia jone jane ne harmoni me 12/44. Leterkembine te ngjashme kane bere ne te kaluaren edhe Sejdiu e Jahjaga. Albin, ke mund me e heqe taksen edhe pa kete spektakel. :)...
Lajme

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Maqedoni

Në Klinikën “Nënë Tereza” në SHkup mjekët kanë konstatuar rastin e parë të koronavirusit në Maqedoni, raporton A1on.mk. Lajmin pritet së shpejti ta bëjë të ditur edhe ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe në ora 16 e 30 minuta. Sipas informacioneve të para, bëhet fjalë për një person që ka ardhur...
Auto

Automekanikët: Kujdes, mos ia bëni kurrë veturës tuaj këtë

Pavarësisht se veturat moderne kanë shumë veçori sigurie dhe kompjuter, i cili sigurohet që çdo gjë të shkojë siç duhet, ju duhet të keni kujdes me disa gjëra. Gazeta Express ka zgjedhur disa gjëra të cilat sipas automekanikëve, nuk duhet t’ia bëni veturës tuaj KURRË. Mos vendosni shumë çelësa në...
Lajme

Ndërron jetë Nexhmije Hoxha

Ka ndërruar jetë këtë të mërkurë në banesën e saj në Laprakë Nexhmije Hoxha, gruaja e ish- diktatorit Enver Hoxha. 99-vjeçarja, e cila festoi deitëlindjen në 9 shkurt të këtij viti, është nëna e tre fëmijëve: Ilirit, Sokolit dhe Pranverës. Ajo ndërroi jetë ditën e sotme në banesën e saj...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5