archive25 Shkurt, 2020 - 23:27

Lajme

A do të jetë AKR’ja pjesë e Qeverisë Kurti?

Sot gjatë ditës në media u raportua se AKR e Behgjet Pacollit do të bëhet pjesë e Qeverisë Kurti. Në bazë të kësaj marrëveshje të raportuar, AKR do të kishte tri pozita të zëvendësministrave, teksa e njëjta do të hynte në fuqi pas miratimit të buxhetit, shkruan lajmi.net. Mirëpo, informacione...
Lajme

Rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali

Një grua 76 vjeçare ka vdekur të martën në qytetin verior italian, Treviso, kanë thënë zyrtarë të rajonit Veneto, duke shënuar kështu edhe viktimën e 11-të të koronavirusit më të keq të përhapur në Evropë. Italia po lufton kundër sëmundjes ngjitëse që epiqendrën e ka në rajonet e pasura Lombardy...
Lajme

Nuk ndalet Nesim Haradinaj: Ibrahim Rugova ishte tradhtar dhe pijanec

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka ngritur një varg akuzash për presidentin e ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova. I ftuar në emisionin “Frontal”, në televizionin T7, Haradinaj e ka quajtur Rugovën tradhtar. “Sa ishte Rugova, (Sllobodan) Millosheviqi ka hequr prej punës...
Lajme

Amerikanët paralajmërojnë sanksione për Serbinë

Departamenti i Shtetit Amerikan ka bërë thirrje sot të gjithë aleatëve dhe partnerëve të heqin dorë nga transaksionet me Rusinë që do të mund të sillnin deri tek vendosja e sanksioneve sipas aktit ligjor amerikan CAATSA. Kjo nuk është hera e parë që departamenti i shtetit amerikan ka paralajmëruar se...
ShowBiz

Sabri Fejzullahu ka prekur të gjithë me këtë postim emocionues

Legjenda e muzikës shqiptare Sabri Fejzullahu, ka shumë vite e dekada, që i dhuron këngë të bukura publikut shqiptar.  Kështu ai ka fituar simpatinë e shumë fansave duke qenë një nga këngëtarët më të kërkuar të skenës muzikore shqiptare, shkruan Indeksonline. Ai së fundmi, nëpërmjet një fotografie ka kujtuar vëllaun...
Lajme

Ndryshim drastik temperaturash, ky do të jetë moti pasnesër

Kosova po vazhdon të përballet me luhatja të mëdha të motit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të enjtën në Kosovë do të kemi temperatura të ulta, ku më e larta e ditës arrin në 5 gradë të celciusit, shkruan lajmi.net. “Do të mbajë mot me diell, ndërsa pasdite pritet të...
Lajme

“Koronavirusi s’njeh deputetë as viza”

Kryetarja e  komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, njëherit edhe deputete Albena Reshitaj, në Info Magazinë tha se nuk është në dijeni sa është investuar të kaluarën për çështjen e koranvirusit. “Nuk e di sa kemi investu të ne të kalumen për me qenë të gatshëm me përballu”, tha ajo...
1 2 3 4
Page 1 of 4