archive24 Shkurt, 2020 - 22:28

Lajme

Fermerët nga Istogu i qetësojnë bagëtitë me muzikë

Fermerët nga fshati Vrell e Istogut kanë zgjedhur që kafshëve në fermë t’u lëshojnë muzikë. Krejt kjo sipas tyre pasi që muzika i qetëson bagëtitë. Fermeri, Sylë Vuthaj thotë se këshillën e tij për t’i lëshuar muzikë bagëtive e ka marrë nga axha i tij që ka punuar si fermer...
Shëndeti

Çfarë i bën koronavirusi trupit të njeriut?

Shumëçka ende nuk është e njohur për koronavirusin, mirëpo dihet mirë sa mund të jetë shkatërrues për organizmin e njeriut Çfarë vërtet i ndodh trupit të njeriut në luftën me koronavirusin? Të shikojnë organ pas organi. Koronavirusi, gjenetikisht i ngjan aq shumë SARS-it, sa që e kanë quajtur trashëgimtar i...
Lajme

Flet lypsari që u sulmua nga Tomë Gashi: Fatosi- Kjo është e vërteta!

Fatosi, është një i ri, pjesëtar i një komuniteti pakicë në Kosovë, që gjendja e rendë sociale e detyron atë të dalë si lypës në sheshin “Nenë Tereza” të Prishtinës. Për të marrë vëmendjen e kalimtarëve, që t’i dhurojnë para në ndihmë, ai këndon ‘ilahi’. Puna, për siç thotë ai,...
Lajme

Publikohet video: Brnabiq i thotë diçka Kurtit, të dy fillojnë të qeshin

Albin Kurti e Ana Brnabic e kanë kaluar shumicën e kohës afër njëri-tjetrin  në Samitin e Londrës, ku duket që kryeministrin e Kosovës dhe kryeministres së Serbisë u kanë rezervuar enkas vendet afër njëri-tjetrit. Agjencia e lajmeve serbe, Tanjug, ka publikuar një video, ku shihet takimi i parë mes kryeministrit...
Lajme

Arsimtari që iu bashkua PDK-së para një muaji godet me shuplakë nxënësin

Sot është publikuar një video ku shihet se arsimtari Driton Çelaj, i cili muajin e kaluar i është bashkuar PDK-së në Drenas, godet me shuplakë një nxënës. Arsimtari dëgjohet duke thënë “Kthehu përpara”, dhe godet me shuplakë një fëmijë. Driton Çelaj është arsimtar i Edukatës Qytetare, ku së fundi i...
1 2 3 4
Page 1 of 4