archive23 Shkurt, 2020 - 22:55

Lajme

Kryetari i pavarur që ka përmbushur të gjitha premtimet e tij

Instituti ‘GAP’ gjatë ditës së sotshme ka publikuar raportin për kryetarët e komunave dhe premtimet e tyre. Sipas këtij raporti, kryetari i Hanit të Elezit, Rufi Sufa i ka mbajtur të gjitha premtimet që i ka bërë gjatë fushatës zgjedhore. Suma ka përfunduar 10 nga 16 premtimet që i ka...
foto ilustruese
Lajme

Aksion i madh i Policisë së Kosovës në këtë qytet

Pë orët e mëngjesit të sotëm, Policia e Kosovës ka realizuar bastisje në dy lokacione të ndryshme në Skenderaj. Rastin për 21Media e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Sipas Zahitit bastisjet janë realizuar në bazë të urdhëresës të lëshuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë,...
Lajme

Surroi e zbulon pse u sulmua Avdullah Hoti

Publicisti dhe shkrimtari, Veton Surroi, ka thënë se qëllimi i sulmit ndaj Zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti është që të mos kthehet normaliteti dhe të mos i lejojnë që Ministrat të shkojnë këmbë në punë. Postimi i plotë: “Me sot mund të jetë shtyrë për një kohë pamja e normalitetit inkurajues qytetar...
Lajme

Moti në javën e fundit të shkurtit, priten reshje shiu e bore

Java e fundit e muajit shkurt do të karakterizohet me mot relativisht të butë, me diell dhe vranësira të cilat nga pasditja e së mërkurës dhe ditën e enjte parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore. Të mërkurën, natën vonë dhe të enjten, përpos reshjeve parashihet të ketë edhe...
Lajme

Zyrtari i AAK’së: Të jepen arsyet pse po ndodhin shkarkimet

Ish-deputeti i AAK’së, Muharrem Nitaj, ka dalë kundër shkarkimeve kolektive të Qeverisë së Kosovës. Ka thënë se është obligim i zyrtarëve shtetërorë të arsyetojnë secilin veprim që ndërmarrin duke përfshirë edhe largimet e njerëzve nga pozitat publike. “Ne mos asgje tjeter, kryeministri dhe jo pak prej ministrave te tij, e...
Lajme

Kurti shkon në punë pa makinë, shijon ambientin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka postuar në llogarinë e tij personale në Instagram, fotografi ku shihet duke ecur në këmbë e duke shijuar pamjen e natyrën, shkruan KultPlus. “Sot lëviza në këmbë nëpër qytet dhe shkova në zyrë pa makinë. Ambienti është jeta. Prandaj, le ta ruajmë. Sa herë...
1 2
Page 1 of 2