archive22 Shkurt, 2020 - 23:26

Lajme

Thaçi: I papranueshëm sulmi me vezë ndaj Avdullah Hotit

Presidenti Hashim Thaçi e ka quajtur të papranueshëm sulmin me vezë ndaj zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti. Ai tha se rastet e tilla kanë qenë dhe do të mbeten të dënueshme në demokracinë e Kosovës. “Sulmi me vezë ndaj Zëvendëskryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, është i papranueshëm dhe i dënueshëm në demokracinë...
Lajme

I riu nga Deçani vuan nga leukemia akute, ai ka nevojë për ndihmën tuaj

Erion Haxhnikaj nga Isniqi i Deçanit është diagnostikuar me leukeminë akute. Familja e 18-vjeçarit në pamundësi të përballjes së shpenzimeve të mëdha për shërim jashtë vendit, po kërkojnë ndihmën e njerëzve. Shërimi i Erionit jashtë vendi kushton plot 202 mijë euro. Mënyrën për ta ndihmuar familjen Haxhnikaj:...
Lajme

Zëdhënësi i PDK’së: Albin, me hajna nuk ka shtet

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka kritikuar ashpër kryeministrin Albin Kurtin për emërimin e shefit të stafit të tij, Luan Dalipi si dhe zëvendëskryeministrin Haki Abazi, të cilët vijnë nga shoqëria civile, e të cilët, sipas Bytyçit, kanë të kaluar dyshimtë dhe kanë keqpërdorur fonde të mëdha. Bytyçi ia ka...
Lajme

Arbërie Nagavci: Të gjuash me vezë nuk të bën opozitar

Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka dalë kundër një opozitarimizmi me vezë, pas sulmi të tillë që iu bë sot zëvendëskryeminsitrit Avdullah Hoti. Ajo për këtë tha se nuk përdorën këto mjete pa pasë kauzë apo pa përdorë më herët mjete parlamentare, njofton Klan Kosova. “Ne, megjithatë nuk i trembemi...
Lajme

Mimoza Kusari tregon kush qëndron pas sulmit me vezë ndaj Hotit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari, ka reaguar pas sulmit me vezë ndaj zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti. Për një veprim të tillë, Kusari përmes një postimi në Facebook haptazi e ka akuzuar opozitën, duke thënë se “në qeverisjen paraprake (atë të PAN-it) pamë vetëm ngarendje pas kapjes së shtetit, tenderomani, nepotizëm...
Lajme

Pas sulmit ndaj Avdullah Hotit reagon kryeministri Kurti

Ky është postimi i plotë i tij në Facebook: Veprimet e dirigjuara prej marazit të ngelur nga 6 tetori e 3 shkurti nuk e shqetësojnë qeverinë, e cila po punon e angazhohet për të mirën e popullit e të shtetit, dhe mbështetet gjerësisht nga qytetarët. Zv.kryeministrit Hoti i uroj forcë...
Fun

Nga sot, dënohen me para ata që nuk e pastrojnë veturën

Shoferët që nuk arrijnë të lajnë makinat e tyre, tani e tutje mund të gjobiten me një shumë të madhe, transmeton Gazeta Metro. Shoferët në Australi do të marrin një gjobë deri në 450 dollarë dhe të humbasin 3 pikë, nëse targat e tyre nuk shfaqen pastër dhe qartë. Postimi...
1 2 3 4
Page 1 of 4