archive20 Shkurt, 2020 - 23:47

Lajme

Vjen reagimi i kryeministrit pas njohjes së Kosovës nga Xhamajka

Kryeministri Albin Kurtin e ka falënderuar popullin dhe Qeverinë e Xhamajkës që e njohu Pavarësinë e Kosovës. Kurti përmes një shkrimi në Twitter ka thënë se mezi pret të bashkëpunojë dhe të tregojë mirënjohjen e Kosovës. “Një lajm shumë i mirë sot, Xhamajka, një vend i rëndësishëm i Karaibeve dhe...
Lajme

Haradinaj: Shteti sot është kapur nga Albini dhe Vjosa

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thtoë se shteti i Kosovës sot është kapur nga dy persona: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. Kritikat për kryeministrin dhe kryeparlamentaren, Haradinaj po i bën kryesisht për shkak të qëndrimit të tyre ndaj vendimit të tij për taksë 100 për qind ndaj Serbisë, njofton Klan Kosova....
Lajme

A e solli Glauk Konjufca njohjen e Kosovës nga Xhamajka?

Ndonëse duket e pabesueshme, dikush në Lëvizjen Vetëvendosje beson se njohja nga Xhamajka erdhi falë Qeverisë së re. Kështu, të paktën, lë të kuptohet një anëtar i VV-së, i cili e llogaritë si punë të madhe faktin se ministri Glauk Konjufca ka pranuar njohjen vetëm 2 javë pasi u emërua...
Lajme

Haxhiu: Udhëheqësit kosovarë mos të bëhen kryeneçë, tani Grenell merr vendimin për marrëveshjen me Serbinë

Gazetari Baton Haxhiu tha se Emisarit të Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i është dhënë fuqi e madhe me emërimin Drejtor në detyrë i Inteligjencës Kombëtare të SHBA-së. Ai tha se Kosova dhe Ballkani duhet të intepretojnë vendimet e Grenellit sepse tanimë të gjitha fuqitë e institucioneve amerikane...
Lajme

Sulmohet me thikë muezini i një xhamie

Një burrë është arrestuar me dyshimin për tentativë vrasjeje pas një goditje me thikë brenda një xhamie në Londër. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, viktima, e cila është në vitet ’70 të tij, u gjet me plagë të shumta pasi shërbimet e urgjencës u thirrën në Xhaminë Qendrore të...
Lajme

Ky shtet sapo e njohu Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se shteti i Xhamajkës ka njohur pavarësinë e Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Thaçi këtë e ka quajtur lajm të mrekullueshëm. “Lajm i mrekullueshëm! Sapo u njoftova nga ambasadorja Vlora Çitaku se Xhamjaka ka njohur Republikën e Kosovës si sovran dhe të...
1 2 3 5
Page 1 of 5