E mërkurë, 27 Maj, 2020

archive19 Shkurt, 2020 - 09:39

Interesante

Bëhuni zemërgjerë – u zgjatet jeta

Shkencëtarët nga Universiteti amerikan Buffalo kanë zbuluar që zemërgjerësia ka ndikim të rëndësishëm në shëndetin e njerëzve. Ata pohojnë që ofrimi i ndihmës ndaj njerëzve tjerë ruan shëndetin dhe zgjat jetën. Studimi pesëvjeçar i kryer në 846 vullnetarë ka treguar që kur duhet të përballeni me situatat stresuese, ata të...
Lajme

SHBA’ja mbetet e hapur për shkëmbim territoresh mes Kosovës e Serbisë

SHBA-ja ka refuzuar të hedhë poshtë shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, pavarësisht kundërshtimit gjerman për këtë ide. “U takon palëve që të përcaktojnë parametrat e dialogut”, ka thënë të hënën i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, për “EUobserver” kur është pyetur rreth këtij plani...
Lajme

Kurti u takua me djalin e Sorosit në Munih

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë Konferencës së Sigurisë në Munih është takuar edhe me filantropistin Alexander Soros, djalin e George Soros. Ishte vetë Sorosi ai që ka publikuar një fotografi me Kurtin duke thënë se kishte një takim të shkëlqyer me të parin e ekzekutivit kosovar, njofton Klan Kosova....
Lajme

Nesër del autopsia për pesë viktimat e Gjilanit

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, ka thënë se është angazhuar i gjithë ekipi për të përfunduar nesër autopsinë e pesë viktimave në Gjilan. Ai tha se sot që nga marrja e lajmit nga policia kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë kryer të gjitha proceset e...
1 2 3 4
Page 4 of 4