Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri duke folur për vrasjen e rëndë që ka ndodhur në famljen Ballaca në këtë qytet, nuk i ka përmbajtur lotët. Haziri tha se kjo familje ka qenë shumë e dashur dhe shumë e ...

Profesori i Filozofisë, Blerim Latifi ka reaguar ndaj një shkrimi të shkrimtarit Rexhep Qosja i cili sulmoi Gazetën Express dhe Televizionin 7. Latifi ka shkruar në Facebook, se Qosja ia ka huqur konceptit të shovinizmit në shkrimin e tij. Sipas ...

Pasditen e sotme ka ndodhur një vrasje e katërfishtë dhe një vetëvrasje në Gjilan. Prokuroria ka deklaruar se zyrtarja policore Valdete Bllaca ka vrarë prindërit dhe dy vëllezërit e saj. Fqinjë të familjes kanë dhënë një version tjetër, të cilin ...

Një vrasje e shumëfishtë ka ndodhur sot në Gjilan. Një zyrtare policore dyshohet se ka vrarë prindërit, vëllezërit dhe veten, raporton Express. Pas Drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajt, drejtorit të Departamentit për Operacione, Afrim Ahmeti, dhe drejtorit të ...

Një vrasje e shumëfishtë ka ndodhur sot në Gjilan. Në familjen Bllaca në Gjilan kanë mbetur të vdekur 5 persona, shkruan lajmi.net. Sipas fqinjëve të familjes Bllaca, përmendet që çështjet pronësore mund të jenë shkaku i kësaj vrasje. “Një banesë ...

Akademiku Rexhep Qosja përmes një shkrimi në rrjetin e tij social në Facebook është shprehur se urrejtja shoviniste që po bëhet ndaj Shqipërisë nga masmediat e Kosovës, do të ketë pasoja të mëdha. Ndërkaq, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ...

Shtëpia e familjes Bllaca që ndodhet në lagjen ‘’Bujanina’’ në Gjilan, sot është shndërruar në zonë krimi. Oborri i shtëpisë është rrethuar me shirita të policisë e në vendngjarje po qëndrojnë të afërm të viktimave, të cilët kanë deklaruar për ...

Zyrtarisht është konfirmuar tash se policja Valdete Bllaca ka vrarë prindërit e saj, dy vëllezërit dhe veten më pas me armën e saj zyrtare. Kjo është konfirmuar në një konferencë të përbashkët të Policisë së Kosovës, Prokurorisë së Shtetit dhe ...

Kosova është tronditur sot nga tragjedia që ndodhi në Gjilan. Të afërm të viktimave që po qëndrojnë pranë shtëpisë ku ndodhi krimi, kanë deklaruar për media se nuk kanë informacion si ndodhi ngjarja si dhe nuk kanë njohuri për ndonjë ...

Një zyrtare policore mori jetën e katër anëtarëve të familjes si dhe në fund vrau edhe veten. Ngjarja e rëndë që ndodhi sot në Gjilan tronditi gjithë opinionin. Në vendin e ngjarjes në shtëpinë e familjes Bllaca po vazhdojnë të ...

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Gjilan. Vrasja e pesëfishtë nga një zyrtare policore mori mendimet dhe lutjet e të gjithë atyre që dëgjuan për tragjedinë. Osmani tha ...

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur tronditjen e thellë pas tragjedisë që ndodhi sot në Gjilan, ku një police vrau katër anëtarët e familjes së saj dhe më edhe veten. Haziri, me këtë rast, ka mbledhur organet ...

Policja Vadete Bllaca i ka vrarë prindërit dhe dy vëllezërit e saj në rrugën “Xhevat Ajvazi” në Gjilan. Gazeta Sinjali mëson se policja Valdete Bllaca nuk ka qenë në rregull mendërisht. Tragjedinë e rëndë, përpos Policisë e ka konfirmuar edhe ...

Hanife Bllaca, Zeqir Bllaca, Fisnik Bllaca dhe Blerim Bllaca janë familjarët që u qëlluan për vdekje nga policja Valdete Bllaca në Gjilan. Zeqir dhe Hanife Bllaca ishin prindërit e zyrtares policore, Valdete Bllaca, e cila rreth orës 13:00 qëlloi për ...

Prokuroria e ka konfirmuar se pesë persona kanë ndërruar jetë në Gjilan Kjo u bë e ditur përmes një komunikate nisur për media. Sipas prokurorisë rasti ka ndodhur në lagjen “Bujanina” në Gjilan ndërsa, e ndjera V.B, ishte zyrtare policore. ...

Policja që sipas Prokurorisë Themelore në Gjilan, dyshohet se vrau katër anëtarë të familjes përfshirë prindërit dhe dy vëllezër, siç merr vesh Insajderi ishte Valdete Bllaca. Sipas burimeve nga policia në Gjilan, Bllaca ajo ka qenë policë në trafik. Insajderi ...