archive18 Shkurt, 2020 - 23:35

Lajme

Nisin veprimet e para pas tragjedisë në Gjilan, suspendohen katër zyrtarë policor

Inspektorati Policor i Kosovës ka kërkuar suspendimin e katër zyrtarëve të Policisë pas vrases së pesëfisht në Gjilan. Këtë, IPK e ka bërë të ditur nëpërmjet një komunikate për media, shkruan lajmi.net. Rekomandimi për suspendimin e këtyre zyrtarëve (komandantit të stacionit policor, zëvendës komandantit policor, shefit të operativës të stacionit...
Lajme

Kërkohet të bëhet i obliguar konsultimi psikologjik për punonjësit e sigurisë

Imri Zabeli, Specialist i Psikologjisë Klinike dhe Psikoterapisë, ka alarmuar për nevojën e shërbimeve psikologjike nëpër institucione. Pas tragjedisë në Gjilan, ku zyrtarja e Policisë së Kosovës, Valdete Bllaca, qëlloi për vdekje prindërit, dy vëllëzërit dhe pastaj vetën, Zabeli konsideron se konsultimet psikologjike duhet të bëhen të obliguara për punonjësit...
Lajme

Analisti Muja: SHBA-të e dëshirojnë dialogun ku presidenti është kryesori

Njohësi i çështjeve politike në Kosovë, Armend Muja ka komentuar vizitën e kryeministrit, Albin Kurti në Mynih të Gjermanisë me rastin e konferencës së sigurisë. Gjatë një interviste në emisionin “Frontal” Muja ka thënë që Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tentojë të largojnë kryeministrin nga dialogu me Serbinë. “Potencialisht...
1 2 3 4
Page 1 of 4