archive17 Shkurt, 2020 - 12:52

Lajme

Të gjithë e kishim gabim: Kjo ishte arsyeja kryesore pse deputetet e PDK-së vendosën flamurin e UÇK-së në Kuvend

Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj së fundmi ka reaguar ndaj kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani. Haradinaj, thotë se Osmani nuk e ka ftuar asnjë përfaqësues të OVL-UÇK në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nder të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Nënkryetari i OVL-UÇK-së, për Periskopin ka...
Lajme

Pse Hashim Thaçi e lexoi deklaratën e pavarësisë së Kosovës?

Ish-Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu në emisionin N’Konak me Kosovë Gjocin, rrëfen pse ish-kryeministri Hashim Thaçi, tash president i Kosovës, e lexoi deklaratën e pavarësisë së Kosovë me 17 shkurt të 2008. Sejdiu tregon se deklaratën e pavarësisë së Kosovës nuk e ka punuar dhe nuk është rezultat...
Auto

Audi planifikon veturën e vogël elektrike për qytet

Volkswagen Group ka njoftuar se do të prodhojë modelin Audi elektrike të vogël urbane në një të ardhme të afërt. Këto vetura do të ishin të lira dhe e para pritet të arrijë në vitin 2023 me të paktën 200 kilometra udhëtim me një mbushje. Makina pritet të ketë një...
1 2
Page 2 of 2