archive17 Shkurt, 2020 - 23:02

Lajme

Vozitje e çmendur në Prishtinë nga një shofer në orët e mbrëmjes

Një video është publikuar nga ‘Vrojtuesit e Lagjes-Prishtinë’ e në të cilën shihet një veturë duke bërë vozitje të rrezikshme në kryeqytet. Po ashtu në këtë video është treguar që këto veprime nga ky vozitës janë duke u bërë në rrugën C në Prishtinë. Qytetarët kanë treguar që e njëjta...
Lajme

Në Fushë Kosovë shënohet 12-të përvjetori i pavarësisë

Për të shënuar përvjetorin e 12-të të pavarësisë së Kosovës komuna e Fushë-Kosovës u stolis me flamuj kombëtar dhe shtetërorë, të cilët i paraprinë agjendës së këtij përvjetori. Në ora 11:00 (njëmbdhjetë) delegacione nga udhëheqja komunale, shoqatat e dala nga lufta, asamblistë dhe policë nga stacioni i policisë në Fushë-Kosovë...
Lajme

Thaçi: Jemi popullata më pro-evropiane dhe më pro-amerikane në botë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot organizoi një pritje shtetërore për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës në katedralen ‘Nënë Tereza’. Në këtë pritje shtetërore ë pranishëm ishin edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, e po ashtu kishte fytyra të shumta publike si ambasadorë, deputet, humanistë...
Lajme

Kurti e Osmani përshëndeten dorë me dorë me Thaçin

Në pritjen e organizuar për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës nga Presidenti Hashim Thaçi, nuk kanë munguar as dy figurat kyçe të institucioneve të Kosovës. Dy kundërshtarët më të mëdhenj politik të Presidentit Thaçi, Kryeministri Albin Kurti dhe Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, sonte ishin pjesë e organizimit të...
ShowBiz

Vjen urimi i Ritës për Kosovën, e thotë në gjuhën e nanës

Sot Kosova feston 12 vjetorin e pavarësisë. E, në këtë ditë të madhe për shqiptarët, s’kishte si të mungonte as urimi i ylli tonë që po ngjet majat e suksesit, duke bërë krenar kombin tonë. Rita Ora, ka publikuar një pjesë të këngës “Shine Ya Light”, videoklipin e së cilës...
Lajme

Ish këshilltari i Kadri Veselit tash këshillon Albin Kurtin

Ish këshilltari i ish kryetarit të Kuvendit të Kosovës, z.Blerim Latifi, ka bërë një postim të shkurtër për ditën e Pavarësisë së Kosovës.  Latifi, që ishte edhe kandidat për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit, duket se porosinë e tij e ka për kreun e ri të qeverisë së Kosovës,...
1 2 3
Page 1 of 3