archive16 Shkurt, 2020 - 23:13

Lajme

Veseli: Lereni UÇK’në, merruni me Serbi

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli, ka reaguar ashpër ndaj deklarimeve të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me akuzat ndaj UÇK-së dhe akuzat ndaj krerëve të luftës. Lideri i PDK-së nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook ka folur për deklaratat e fundit të nënkryetares së Vetëvendosjes Fatmire Mullhaxha-Kollçaku...
Lajme

Kështu do të festohet për 12 vjetorin e Pavarësisë

Përvjetori i dymbëdhjetë i shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës, do të shënohet me shumë aktivitete të organizuara nga institucionet qendrore dheokale. Nën organizimin e Qeverisë, në orën 8:00 do të bëhet ngritja e flamurit në oborrin e Qeverisë, ku të pranishëm do të jenë dy udhëheqësit shtetërorë dhe...
Lajme

Kurti nga Munihu: Gjermania është e gatshme ta ndihmojë Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka takuar anëtarët e Bundestagut; Patrick Sensburg, Tobias Lindner, Fritz Felgentreu, Jürgen Hardt dhe Ralph Brinkhaus. Këto takime ai i ka bërë gjatë qëndrimit në Munih të Gjermanisë, ku po mbahet Konferenca e Sigurisë, në të cilën po marrin pjesë përfaqësues nga të gjitha...
Lajme

Kinë, bie numri i të prekurve me koronavirus

Kina ka njoftuar se për ditën e tretë me radhë, ka pasur rënie të numrit të rasteve të reja të koronavirusit. Të dielën, autoritetet kineze kanë raportuar 2 mijë raste të reja dhe 142 të vdekur. 68 mijë njerëz janë të prekur nga virusi vetëm në Kinë, ndërsa deri më...
ShowBiz

Fansja ia lidh këpucët Taynës gjatë një performance

Tayna është nga artistet më të dashura në estradë. Në një video që po qarkullon së fundi në rrjetet sociale shihet një adhuruese e Taynas e cila ia lidhë këpucët teksa reperja vazhdon të perfomojë. “Kujdesi i fansave për Taynen”, shkruan në mbishkrimin e videos, e që tregoj për dashurinë...
Lajme

S’ka parakalim të Ushtrisë për 12-vjetorin e Pavarësisë

Forca e Sigurisë së Kosovës nuk do të parakalojë në sheshet e Prishtinës në nder të 12-vjetorit të Pavarësisë se Kosovës. Zyra e Kryeministrit ka publikuar agjendën e ngjarjeve për ditën e nesërme, 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në të gjitha aktivitetet që do të zhvillohen nesër, shihet se nuk...
1 2 3
Page 1 of 3