archive15 Shkurt, 2020 - 21:46

Lajme

Autolarjet në Prishtinë i rritin çmimet, ja sa kushton tani

Autolarjeve në Komunën e Prishtinës, kanë vendosur që ta rrisin çmimin për larjen e automjeteve për një euro. Me këtë rritje nuk po pajtohen qytetaret e kryeqytetit. Autoriteti i Konkurrencës ka nisur hetimet lidhur me rritjen e çmimeve. Kompanitë e autolarjeve në komunën e Prishtinës kanë vendosur t’i rrisin çmimet...
Lajme

“Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri” – VV reagon ndaj deklaratës së analistit serb

Një analist politik serb, ka komentuar zhvillimet politike të javës së kaluar Kosovë-Serbi, në një intervistë në emisionin e mëngjesit në televizionin publik serb RTS1. Ai gjatë analizës së tij e ka vlerësuar lartë inteligjencën politike të Kurtit. Sipas tij, kryeministri kosovar, është një nga liderët e rinj më të...
Lajme

Kurti e shton edhe një ministri?

Kosova tashmë ka arritur t’i formojë institucionet e saj pas gati 4 muajsh nga zgjedhjet e përgjithshme të 6 tetorit. Marrëveshja e arritur mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, ka bërë që Albin Kurti të bëhet kryeministër i vendit. Ky i fundit ka filluar punën si kryeministër edhe...
Lajme

Moti për nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se fushat anticiklonike të shtrira mbi rajonin e Ballkanit do të kushtëzojnë mot kryesisht të kthjellët dhe me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. “Do...
Lajme

Gjuriq: Vuçiqi heshti përfaqësuesit e Prishtinës që tentuan ta ofendojnë Serbinë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, i cili hodhi edhe nënshkrimin në marrëveshjet historike për hekurudha dhe autostrada, lavdëroi sjelljen diplomatike të presidentit Aleksandar Vuçiq karshi kosovarëve. Për Gjuriqin ishte ofenduese që shteti i tij u quajt okupator nga përfaqësuesit e Prishtinës, njofton Klan...
Fun

Të rinjtë çmenden për Shën Valentin

Shën Valentini u festua në mënyrë të çmendur nga të rinjtë britanikë. Ata u argëtuan deri në orët e para të mëngjesit, ku nuk munguan as skenat e nxehta në rrugë. Çiftet u panë të ulur në stolat në rrugë, duke shkëmbyer puthje dhe përqafime pa u shqetësuar shumë nga...
Interesante

Pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit? -Ja 15 arsyet

Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe aspektet e këtij ndalimi. Një derr është një kazan i vërtetë mbeturinash. Ha gjithçka, duke përfshirë jashtëqitje, mish të dekompozuar apo dhe perime të kalbura. Ata hanë edhe masat...
1 2
Page 1 of 2