archive12 Shkurt, 2020 - 22:03

Lajme

Mësuesi e qeth nxënësin në klasë

Një nxënës u ndëshkua në mënyrë unike në një shkollë të Kosovë. Atij mësuesi ia preu flokët në klasë, njofton Klan Kosova. Rasti që ndodhi këto ditë në Livoq të Poshtëm të Gjilanit, po del të jetë i miratuar nga familjarët, ndërsa i heshtur nga drejtuesit e insitucionit arsimor. https://youtu.be/XIZf8BhX1Xc...
Shëndeti

Personat që e kanë partnerin optimist jetojnë më gjatë

Personat që i kanë partnerët optimistë, kanë tendencë të jetojnë më gjatë dhe janë ma pak të rrezikuar të preken nga demenca. Hulumtuesit thonë se njerëzit, që e kanë partnerin pozitiv apo optimist kanë rrezik më të ulët të preken edhe nga sëmundja e Alzheimerit, demenca apo çrregullime të tjera...
Albin Kurti
Lajme

Albin Kurti e shkarkon drejtorin e Doganës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka shkarkuar drejtorin e Doganës, Bahri Berisha. Shkarkimi i Berishës ka qenë një prej vendimeve të para të Kurtit. Përkundër që vendimi për shkarkim ishte marrë me datën 7 shkurt, një ditë pas zgjedhjes së qeverisë, ai është publikuar vetëm me datën 12 shkurt....
Lajme

Ganimete Musliu: Le ta marrë Vjosa Osmani djalin e Rugovës në punë

Përveç shfuqizimit të vendimit për rritjen e pagave nga ish-qeveria Haradinaj, kryeministri Kurti në mbledhjen e sotme ka shkarkuar edhe koordinatorët nacionalë. Derisa, një nga të shkarkuarit është edhe Mendim Rugova, i cili u emërua nga ish-kryeministri Haradinaj si Koordinator Nacional për Ndryshime Klimatike dhe Çështje të Ambientit. Ndërsa, deputetja...
Lajme

Pas ia rrahën djalin në çerdhe, rrëfehet babai

Video që tregon se si një mësuese e rrah një djalë në çerdhen “Cambridge Kids”, tashmë është virale. Për të rrëfyer se si ndodhi e tërë ngjarja, i ftuar të mërkurën në Frontal në T7, ishte babai i djalit që e rrahën në çerdhe, Berat Gori “E kam vërejtur qe...
Lajme

Mbyllet Kopshti “Cambridge Kids” nga Inspektorati i Arsimit

Inspektorati i Arsimit ka marrë vendim që t’i ndërpresë veprimtarinë institucionit privat parashkollor ‘’Cambridge Kids’’ derisa ky institucion të pajiset me licencë. Këtë e ka konfirmuar për gazetën “Koha Ditore”, drejtori i Inspektoratit të Arsimit, Dëfrim Gashi. “Kemi dhënë urdhër që institucioni ta ndërpresë veprimtarinë edukative derisa të sigurojë licencën...
1 2 3 4
Page 1 of 4