archive11 Shkurt, 2020 - 23:33

Lajme

OBSH: Vaksina e koronavirusit gati për 18 muaj

Koronavirusi po vijon të përhapet me ritme të shpejta. Vetëm këtë të hënë kanë humbur jetën 108 persona, shifra më e lartë ditore e shënuar që nga shfaqja e këtij virusi. Në total, autoritetet kineze kanë raportuar se numri i viktimave i kalon 1 mijë. Ndërkaq, numri i të prekurve,...
Lajme

Vjen një lajm i mirë për Kosovën nga KFOR-i zviceran

Trupat zvicerane në kuadër të KFOR-it, Swisscoy, do të qëndrojnë në Kosovë deri në fund të dhjetorit të vitit 2023. Që nga viti 1999, mbi 8300 ushtarë zviceran i shërbyen paqes dhe stabilitetit në Kosovë. Swisscoy duhet të mbetet i angazhuar në Kosovë deri në fund të vitit 2023. Ketij...
Lajme

Ja çka thotë Haradinaj për hajgaret me këndimin e tij

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj sonte në Rubikon ka folur për kritikat dhe talljet që kishte marrë pasi shpesh shfaqej duke kënduar, transmeton Periskopi. Haradinaj thotë se e shpreh atë që e ndjen dhe se njerëzit mbi të gjitha nuk janë robotë. ‘’Na jemi njerëz. Edhe në perëndim s’janë njerëzit krejt të...
Lajme

Latifi: Vizita e Kurtit në Tiranë ishte e kotë, e panevojshme

Analisti Blerim Latifi e ka quajtur të panevojshme vizitën e sotme në Tiranë të kryeministrit Albin Kurti. Sipas Latifit, shefi i ri i ekzekutivit ka shumë punë për të bërë në Kosovë. “Vizita e sotme e Kurtit në Tiranë ishte e kotë, e panevojshme”, tha Latifi në emisionin Pressing në...
ShowBiz

Flet ‘Shqiponja’: Ja pse e bëra tattoo figurën e Thaçit

Studio e tatuazhave ”Enotatto”, ka postuar në rrjetin e tyre në Instagram një krah të një femre, e cila ka bërë tatuazhë fytyrën e Presidentit, Hashim Thaçi. Indeksonline ka arritur të kontaktoj me femrën që e ka bërë tatuazh presidentin e Kosovës. Ajo është Suzana Tahiri. Arsyeja se pse e...
1 2 3 5
Page 1 of 5