archive9 Shkurt, 2020 - 23:24

Lajme

Ata që e kanë rrogën nën 300 euro, s’do të paguajnë taksë në të ardhura – A do ta mbajë premtimin Kurti?

Kryeministri Albin Kurti, ka premtuar shumë ndryshime gjatë fushatës zgjedhore të fundit para zgjedhjeve të 6 tetorit. Ndonëse për momentin më së shumti flitet për zotimet e tij për reciprocitet dhe shërbim ushtarak të detyrueshëm, Kurti ka dhënë edhe premtime tjera të rëndësishme. Vlen të ceket se pas zgjedhjeve ndodhën...
Lajme

Pamjet drithëruese nga erërat apokaliptike në Gjermani

Moti i ligë dhe me erëra të fuqishme ka kapluar Gjermaninë. Është paralajmëruar që në vendet ku do të ketë vazhdimësi të erërave të fuqishme të ndërprehet mësimi. Po ashtu operatori hekurudhor Deutsche Bahn tha të dielën se do të ndalen shërbimet e trenit në distanca të gjata në shumë...
Lajme

Një i burgosur ikën nga burgu i Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se të dielën pasdite një i burgosur ka ikur nga burgu i Dubravës. I burgosuri M.K. është larguar nga Pavijoni Gjysmë i Hapur i Qendrës Korrektuese të Dubravës. Sipas njoftimit, i njëjti ishte i dënuar me shtatë muaj për veprën penale sulm ndaj personit...
Lajme

Snajperi i Koshares Michael Spath: Mos ma fyeni luftën e UÇK’së

Michael Spath një RENGJER amerikan i cili ka gradën e kolonelit, që ka shërbyer vullnetar si snajper në luftën e Kosovës në Koshare. Spath gjatë luftës së Kosovë është plagosur tri herë. Snajperi Spath, nga presidenti Hashim Thaçi është dekoruar me Urdhrin “Adem Jashari” si dhe ka marrë edhe nënshtetësinë...
Sporti

2 vite pa Agim Binakun! Bajram Shala e kujton me fjalë të ndjera

Sot, u bën dy vite kur u nda nga jeta njëri nga gazetarët më të mirë sportiv që ka pasur Kosova. Të shumtë kanê qenë ata që e kanë kujtuar, por gjithsesi më i veçanti ishte i kolegut dhe bashkëpunëtorit shumëvjeçar Bajram Shalës. Ky është postimi i plot i tij:...
Lajme

Meteorologët paralajmërojnë uragan në Gjermani

Gjermania duhet të përgatitet për një uragan që do të shkaktojë dëme në infrastrukturë dhe do të paraqesë kërcënim edhe për jetën e njerëzve, sipas meteorologut Andreas Friedrich të Shërbimit të Motit Gjerman. Uragani “Sabine”, i cili gjithashtu do të përshkojë edhe Mbretërinë e Bashkuara nga Oqeani Atlantik pasi fiton...
Lajme

Deputeti nga Serbia: Kosova kurrë nuk ka qenë pjesë e Serbisë

Deputetët e Kuvendit të Serbisë, Zharko Koraq dhe Dragan Shormaz, kanë folur në lidhje me çështjen e Kosovës në emisionin e ri të serisë “Kosinus”, emision ky që realizohet nga agjencia serbe e lajmeve “FoNet” dhe merret pikërisht me çështjen e Kosovës. Profesori i fakultetit Filozofik të Beogradit, deputet i...
1 2 3
Page 1 of 3