E mërkurë, 27 Maj, 2020

archive8 Shkurt, 2020 - 23:45

Lajme

Ja personi që u prek nga Corona Virusi

Një grua në Klinikën Infektive po dyshohet se është infektuar me virusin koronavirus. Ky rast është lajmëruar në këtë klinikë në orën 17:00, shkruan IndeksOnline. Në një konferencë të jashtëzakonshme Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se kjo grua është shtetase e Britanisë së Madhe. “Bëhet fjalë...
Lajme

Gjendet një person i pajetë në Prizren

Një person i moshës 65-70 vjeçare është gjetur në një trotuar në rrugët e qytetit të Prizrenit pa shenja jete. Rasti po trajtohet se vdekje e dyshimtë nga Policia e Kosovës. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar Shaban Osmanollaj nga Policia e Kosovës. “Ju konfirmoj se si rast rreth...
Lajme

Vetëvendosje “distancohet” nga Asambleistja

Qendra e Lëvizjsë ‘Vetëvendosje’ në Pejë me anë të një deklarate, dërguar mediave, ka shprehur distancimin partiak nga Asamblesitja e saj Mevlyde Idrizi. Ky subjekt thotë se Asambleistja Mevlyde Idrizi nga dita e certifikimit të rezultateve zgjedhore nga KQZ, me të marrë mandatin, ka ndërprerë çdo raport me Lëvizjen VETËVENDOSJE!-...
Lajme

Rusia teston supertankun e ri / Shikojeni çfarë bishe është

Tanku rus i kategorisë së fundit, T-90M, raportohet se ka përfunduar testimet teksa grupi eksperimental i integruar në ushtri prej vitit të shkuar ka realizuar objektivat. Modeli i ri ka përmirësime të konsiderueshme nga T-90MS, dhe është inferior vetëm ndaj atij T-14. Përmirësimi më i dukshëm është topi kryesor 2A82-1M...
Lajme

Thaçi shkon në Prekaz, ja nga kush u shoqërua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish kryetari i Skënderajt, Sami Lushtaku kanë zgjedhur që ditën e parë të kësaj fundjave ta kalojnë sëbashku. Ata bashkë me miq të tjerë po qëndrojnë në Skënderaj. “Sot në Prekaz, një ndejë për qejfi së bashku me Presidentin Hashim Thaçi, e me miq...
1 2 3 4
Page 1 of 4