archive7 Shkurt, 2020 - 23:37

Lajme

Thaçi: Sërish do të kandidoj dhe do të rizgjedhem president

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte në emisionin “A Show”  ka thënë se pasi t’i skadojë mandati, ai do të rikandidojë  për president të vendit. Në pyetjen e Adi Krastës, se çfarë do të ndodhë me Hashim Thaçin pasi t’i skadojë mandati, presidenti tha se do të kandidojë përsëri për...
ShowBiz

Fjolla Morina: “Në klipin e radhës kam me u deshë krejt”

E ftuar në kuadër të emisionit të mëngjesit në T7, këngëtarja Fjolla Morina shpalosi shumëçka nga jeta e saj në rubrikën “Kafja Express”, shkruan Gazeta Express. E pyetur rreth guximit në veshje, klipe e performanca, Fjolla foli rreth komenteve rreth dukjes së saj duke thënë se në klipin e radhës...
Lajme

A e dini çfarë është reciprociteti?

Fjala “reciprocitet” po përdoret shumë ditëve të fundit nga kryeministri i ri Albin Kurti. Shefi i qeverisë po paralajmëron që me këtë masë ta zëvendësojë taksën për mallrat serbe dhe boshnjake. Por, si e kuptojnë qytetarët reciprocitetin e paralajmëruar nga kryeministri Albin Kurti? Ndiqeni kronikën nga Klan Kosova: https://youtu.be/ZmJaX5UzJh4...
Lajme

Veseli i përgjigjet Grenellit: Albini është gënjeshtar, plani im i qartë prej janarit 2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i është përgjigjur Përfaqësuesit Special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ambasadorit Richard Grenell për bisedimet Kosovë-Serbi, i cili sot gjatë ditës ka shkruar në Twitter se kërkesa për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe është kërkesë e SHBA-së. Në përgjigjen e...
Lajme

Sa i beson Lutfi Haziri kryeministrit Albin Kurtit?

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, i ftuar në emisionin “Info Magazine”, në KlanKosove ka rrëfyer për marrëveshjen LDK-VV. I pyetur se sa i beson kryeministrit të tanishëm, ai tha se nuk ka ndonjë arsye pse mos ti besoj, shkruan Reporteri.net. “Nuk kam ndonjë arsye me qenë mosbesues mes asaj se...
1 2 3 5
Page 1 of 5