archive6 Shkurt, 2020 - 23:39

Lajme

Trump dërgon 20 mijë trupa në kufi me Rusinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar numrin më të madh të trupave në Europë në 25 vitet e fundit. Manovrat ushtarake të quajtur “Defender Europe”, do të jenë arsyeja e dërgimit të 20 mijë trupave amerikane në Europë me armatim të rëndë, transmeton Gazeta Express. Manovrat po ndodhin në...
Lajme

Çfarë moti do të kemi ditën e ejte dhe të premte?

Të premten mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe në viset kodrinore-malore do të ketë kushte për fjolla të lehta bore. Të shtunën parashihet mot me intervale me diell. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...
Lajme

Rexhep Selimi emërohet shef i Grupit Parlamentar të VV’së

Rexhep Selimi është emëruar kryetar i grupit parlamentar në të Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi është konfirmuar në “Debat Plus” ku Selimi është i ftuar, përcjell Telegrafi. Selimi kështu do të drejtojë grupin prej 30 deputetëve nën emrin e Lëvizjes Vetëvendosje. Kujtojmë Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit kishte dalë parti...
1 2 3 5
Page 1 of 5