archive5 Shkurt, 2020 - 23:55

Lajme

Zbulohen motivet e arrestimit të hetuesit policor

Arrestimi i udhëheqëst të Krimeve Ekonomike në Prishtinë Lavdim Osmani, dyshohet se është bërë për ryshet. Burime të GazetaBlic brenda Inspektoratit Policor të Kosovës konfimrojnë se polici Osmani, është arrestuar në flagrancë. Mbi 1 mijë euro, ishte shuma e parave të cilën do ta merrte hetuesi policor. Arrestimi i tij...
Lajme

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim!

Erërat e fuqishme do të jenë prezente sonte gjatë tërë natës në shumë pjesë të rajonit tonë, vende-vende do të përcillen edhe me reshje bore sidomos në viset kodrinore-malore të Kosovës ku është furtunë e vërtetë dimërore. Nesër në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë. Në mëngjes vende-vende...
Lajme

Kurti godet fort, paralajmëron shkarkime të nivelit të lartë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë për media pas takimit me shefen e Zyrës së BE-së, në Kosovë, Natalia Apostolova ka thënë se të gjitha vendimet dhe emërimet që janë marrë pas dorëheqjes së ish- kryeministrit, Ramush Haradinaj, do të shqyrtohen. I pari i Qeverisë ka theksuar se...
Lajme

Haliti: PDK-ja nuk ka humbur e as Vetëvendosja nuk ka fituar

Pas 13 vjetësh në pushtet Partia Demokratike e Kosovës ka kaluar në taborin opozitar. Përveç që PDK-ja nuk po e pranon që ka pësuar rënie, nuk po e pranon as fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit. Për PDK-në 2-3 deputetë nuk e përcaktojnë rënien ose shkëlqimin e...
1 2 3 4
Page 1 of 4