archive4 Shkurt, 2020 - 23:52

Lajme

Shikoni se si shembet stadium në Rusi, ka viktima

Çatia e stadiumit të hokejit SKK është shembur në fundjavë gjatë punimeve për çmontimin e impjantit, duke vrarë një punonjës që u zu poshtë nga inertet. Në pamjet dramatike shihet punonjësi tenton por nuk arrin të kapet në mbajtësen e varur nga vinçi teksa struktura shembet. Punonjësit e shpëtimit më...
Lajme

Cakolli: Vjosa raciste, e urren Thaçin dhe Drenicën

Anëtari i Këshillit Drejtues të PDK-së, Bujar Cakolli ka reaguar ashpër, pasi kryetarja e re e Kuvendit e largoi fotografinë e Presidentit Thaçi, duke e zëvëndësuar atë me të Ibrahim Rigovës. Në profilin e tij në Facebook, Cakolli ka shkruar se vendimi i parë i kryetares së Kuvendit të Kosovës,...
Lajme

​Stuhia sonte la pa rrymë 100 mijë qytetarë në Kosovë

Si pasojë e erërave të fuqishme që kanë përfshi në mbrëmjen e sotme Kosovën, janë shkaktuar dhjetëra prishje në rrjetin distributiv të energjisë elektrike anekënd Kosovës. Sipas KEDS-it, për pasojë, mbi 100 mijë konsumatorë aktualisht janë pa energji elektrike. Zona më e afektuar është rajoni i Dukagjinit, ku përfshihen Peja,...
Lajme

Albin Kurti ka një paralajmërim për Aleksandar Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk mund të ketë marrëveshje me Serbinë, nëse qasja e presidentit të saj, Aleksandar Vuçiq, është “edhe ne duhet të fitojmë diçka”. “Kjo nuk mund të jetë pikënisje e zgjidhjes së problemit”, ka deklaruar Kurti. “Nuk jemi këtu për të kompensuar apetite,...
Lajme

Bora mbulon këtë qytet të Kosovës

Ndonëse deri më tani dimri ka qenë i butë, pasditen e sotme moti është karakterizuar me reshje shiu, stuhi e madje disa vende edhe me borë. Derisa, viset malore po mbushen me borë, edhe në disa qytete të vendit tonë tashmë janë zbardhur. Momentalisht reshje të borës më së shumti...
Lajme

Fillojnë reshjet e borës në Kosovë

Temperaturat në Kosovë kanë shënuar rënie pasditen e sotme, kur në disa zona malore ka filluar të bie borë. Qytetarë nga komuna e Podujevës, Vushtrrisë e Skenderajt kanë publikuar pamje ku shihet duke rënë breshër. Ndërsa në zonat malore raporohet sa po bie borë. Ndërkohë, eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj ka...
Lajme

Albin Kurti flet për heqjen e fotografisë së presidentit Thaçi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë disa fjalë për largimin e fotografisë së presidentit të Kosovës nga ana e kryeparlamentares, Vjosa Osmani. Osmani largoi foton e presidentit, Hashim Thaçi, dhe e zëvendësoi atë me foton e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Kryeministri i ri, Albin Kurti i pyetur sonte në RTK,...
1 2 3 5
Page 1 of 5