archive3 Shkurt, 2020 - 23:27

Lajme

Flet mësuesi i fillorës së Albin Kurtit: Më ka çuditë Albini

Njeriu që tani do të udhëheqë me Qeverinë e vendit, dikur ishte ndër nxënësit më të preferuar të mësimdhënësve të tij. Gazetarja Dafina Jegeni në kronikën e radhës sjell rrëfimet e ish mësuesve të Albin Kurtit, të cilët duke e kujtuar atë se sa i përkushtuar ishte në shkollë, besojnë...
Lajme

Vjen reagimi i Fisnik Ismailit pasi që Kurti u bë Kryeministër

Ish-deputeti nga radhët LVV-së dhe PSD-së, Fisnik Ismaili përmes një statusi në Facebook ka kritikuar fjalimet e deputetëve të opozitës. Ismaili po ashtu ka pretenduar se këtë mandat, Kuvendi do ta ketë shikueshmërin më të ulët ndonjëherë. Për më shumë lexojeni postimin e plotë: Allahile a pritët sot fjalime t’mençme...
Lajme

Albulena Haxhiu flet si ministre e Drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot përmes një statusi i është drejtuar publikut për herë të parë me një post të tillë. Pasi u vendos në krye të ministrisë së Drejtësisë ajo tha se do t’i jetësojnë premtimet e shumta që lidhen me këtë fushë. Postimi i plotë: Sot, mora...
Lajme

Vlora Çitaku uron Vjosa Osmanin: Një ditë për gratë në Kosovë

Ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka uruar Kryeparlamentaren e re të Kosovës, Vjosa Osmanin. Ajo ditën e krijimit të institucioneve të reja e quajti “një ditë për gratë e Kosovës”, njofton Klan Kosova. “Kuvendi i Kosovës sapo zgjodhi kryetaren e tij, Vjosa Osmanin. Vjosa është gruaja e parë...
Lajme

Çfarë nxënësi ishte Albin Kurti, këto janë notat e tij

Njeriu që tani do të udhëheq me qeverinë e vendit dikur ishte ndër nxënësit më të preferuar për mësuesit e tij. Më poshtë mund t’i lexoni rrëfimet e disa ish-mësuesve të Albin Kurtit të cilët duke kujtuar kohën sa ishte ai nxënës dhe si ishte në atë kohë mendojnë se...
Lajme

Gazeta e madhe zvicerane: “Kryengritësi i pakorruptueshëm merr pushtetin në Kosovë”

Gazeta e njohur zvicerane ‘Tagesanzeiger’ ka publikuar një shkrim për kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurti. “Kryengritësi i pakorruptueshëm merr pushtetin në Kosovë”, ky është titulli i shkrimit nga e përditshmja zvicerane, transmeton Indeksonline. ”Politikani i krahut të majtë Albin Kurti është kryeministri i ri. Klika e mëparshme dominuese...
Lajme

Albin Kurti nesër në ora 11:00 ulet në karrigën e kryeministrit

Nesër në ora 11:00, Albin Kurti do ta pranoj pozitën e kryeministrit nga ish-zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli. Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk do të mund të ia dorëzoj postin pasi që gjendët në ShBA.. Pas kësaj, Albin Kurti do ta mbaj mbledhjen e parë të qeverisë si kryeministër i ri....
Lajme

Kaq është rroga dhe pasuria e Albin Kurtit

Albin Kurti sot me 66 vota pro të deputetëve u zgjodh kryeministër i Republikës së Kosovës. Me zgjedhjen në këtë pozitë, Kurti tash ka rrogën 2950 euro. Këtë pagë ai do ta marrë së pasku deri në muajin prill kur do të mësohet se çfarë do të ndodhë me Ligjin...
1 2 3 6
Page 1 of 6