archive2 Shkurt, 2020 - 23:58

Lajme

Digjet një shtëpi në qendër të Gjakovës

Një shtëpi është kapluar nga flakët në qendër të Gjakovës. Shtëpia në fjalë është e pabanuar dhe në momentin që është djegur nuk ka pasur asnjë person brenda. Kjo shtëpi gjendet shumë afër disa shkollave të mesme....
Op/Ed

Është koha e Albinit!

Është koha e ndryshimit. Koha e reformave. Urime Kosovës. Qoftë e hajrit Qeveria Kurti! Shkruan: Mustafa Bajrami Tani më s’duhet të ketë kthim prapa. As shikim prapa. As biseda të thata s’duhet të ketë e as të mirremi shumë me atë se çka e si ka ndodhur prapa. Shikimi i...
ShowBiz

Adelina Ismaili: Erdhi dita të besoj në ëndrrën kosovare

Këngëtarja e njohur kosovare, Adelina Ismaili, është shprehur entuziaste për arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës LVV-LDK. Ismaili e cila njihet në publik si përkrahëse e flaktë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se ‘sot, erdhi dita të besoj në ëndrrën kosovare’, transmeton Gazeta Sinjali. Postimi i plotë i...
Lajme

Sulm terrorist në Londër, momenti kur Policia e vret agresorin

Në Londër ka ndodhur një sulm me thikë të madhe, ku një burrë ende i pa identifikuar ka plagosur disa persona në rrugë. Kalimtarët e rastit e kanë filmuar momentin kur Policia ka qëlluar mbi terroristin duke e lënë të vdekur në trotuar, transmeton Gazeta Sinjali. Brenda pak sekondash zona...
Lajme

Berisha: Marrëveshja VV-LDK është goditje fatale për trojkën tradhtare të argatëve të Beogradit në Tiranë e Prishtinë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe LDK-në për arritjen e marrëveshjes për koalicion. Berisha tha se marrëveshja e arritur sot është dëshmi e vullnetit konstruktiv të palëve për të respektuar verdiktin elektoral të qytetarëve të Kosovës dhe për t’iu dhënë atyre qeverinë për të cilën votuan,...
Lajme

Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme

LDK ka vendosur ta propozojë për Ministër të Punëve të Brendshme Agim Veliun. Me këtë rast, Podujeva do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK’së. Avullah Hoti do te jete Zevendeskryeminister. Anton Quni është propozuar për Ministër të Mbrojtjes. Besian Mustafa për...
1 2 3
Page 1 of 3