archive1 Shkurt, 2020 - 22:58

Lajme

Kush e “la” e kush e “mori” ofertën e njëri-tjetrit?

Pak kush do të mendonte se VV-ja do të pajtohej që Glauk Konjufca të tërhiqet nga posti i kryeparlamentarit. Kjo ishte kërkesa e patejkalueshme e LDK-së. Zyrtarë të lartë të VV-së, përfshirë kryetarin Albin Kurti as nuk e vinin në diskutim largimin e Konjufcës, krahut të djathtë të Kurtit. Ballkani.info...
Lajme

Sylë Tahirsyla nuk ia ka huqur, ja kur zbret në Kosovë i ftohti polar

Këtë vit dimri assesi të zbarkojë mbi vendin tonë. Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj disa herë kishte parashikuar ulje të temperaturave, mirëpo Kosova vazhdon të përballet me temperatura thuajse pranverore. Megjithatë duket se u nxituam, për arsye se i ftohti polar pritet të tregojë dhëmbët gjatë kësaj jave, shkruan Reporteri.net....
Shëndeti

“Lufta kundër koronavirusit mund të fitohet nëpërmjet sheqerit”

Një kërkim ndërkombëtar në luftën kundër koronavirusit ka rënë në gjurmët e anti-virusit. Publikimet e Shkencës së Avancuar, nga dy ekipe britanike dhe zvicerane bëjnë me dije se duke përdorur molekula të modifikuara sheqeri, të quajtura ciklodektrins mund të prishin shtresën e jashtme të virusit dhe të shkatërrojnë pjesët infektive...
Lajme

Çka ndodhi me Blerim Rekën?

Glauk Konjufca nuk do të mbetet pa pozitë shtëtrore. Pasi e lanë një muaj si Kryetar i Kuvendit, tash ai do të ketë një post të lartë në qeveri. Burime të Reporterit kanë bërë me dije se Konjufca do të emërohet Ministër i Punëve të Jashtme. Në vendin e tij...
Lajme

Dardan Molliqaj ‘godet’ sërish Albin Kurtin: Po e bën kurban Konjufcën me të vetmin qëllim që të vij në pushtet

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas raportimeve se është arritur marrëveshje mes dy partive, Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, për bashkëqeverisje. Ai ka thënë se Kurti po i gëlltit fjalët e veta që i ka thënë Mustafës para 10 ditëve. Molliqaj ka vlerësuar se kreu...
Lajme

Çka pati deklaruar Albin Kurti kur i kishte vetëm 22 vjet?

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti kishte filluar karrierën e tij politike kur kishte vetëm 22 vjet. Atëbotë ai ishte njëri nga liderët e protestës paqësore të studentëve që kërkonin kthimin në objektet e pushtuara universitare. “Lëvizja duhet t’i lëvizë gjërat, e jo t’i mbajë në vendnumëro”, kishte deklaruar në një...
Lajme

Besnik Berisha, Ministër i Brendshëm

Avokati dhe ish këshilltari i Isa Mustafës, Besnik Berisha pritet të jetë Ministër i Punëve të Brendshme. Këtë e kanë konfirmuar burime të Reporteri.net. Kjo ministri kishte sjellë shumë mospajtime mes palëve. VV kishe kërkuar ta ketë edhe këtë ministri, por LDK kishte kundërshtuar duke thënë se pasi VV ka...
1 2 3 5
Page 1 of 5