archive31 Janar, 2020 - 22:28

Lajme

Flaka Surroi i quan kosovarët ‘popull hajvan’

Publicistja dhe drejtuesja e grupit medial Koha, Flaka Surroi, ka qenë mjaft e ashpër në komentet e fundit për situatën politike në vend. Këtë herë, Surroi nuk ka kritikuar e fyer vetëm politikanët me të cilët ajo nuk pajtohet, por ka fyer edhe qytetarët e Kosovës. Ajo ka bërë një...
ShowBiz

Arta nuk i ndahet luksit, ‘djeg’ instagramin me këto foto

Arta Elezaj i është rikthyer luksit. Aktorja dhe modelja kosovare, pasi i ka përfunduar pushimet në bjeshkë me borë, është shfaqur në pushime në bregdet në Mauritani duke u paraqitur tepër hot. Si zakonisht, ajo është shfaqur buzë natyrës së egër të këtij vendi. Madje, e njohura nga roli i...
Lajme

Reshitaj: VV-LDK, koalicion që nuk funksionon

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj, është shprehur skeptike për funksionimin e kaolacionit të mundshëm mes VV-së dhe LDK-së. Reshitaj tha se është ofenduar vota e qytetarëve dhe se vet ajo është e zhgënjyer me situatën në Kosovë. Ajo theksoi se AAK do të mbesë në opozitë....
Shëndeti

Çka ndodh me ju derisa flini gjatë operacionit?

Te gjithë ne pyesim çka ndodhe me ne gjatë operacionit? Operacionet janë ndër proceset më të ndërlikuara në mjëksësi. Detyra e ansteziologut është shumë e vështirë, por falë punë dhe angazhimit tij, arrihet suksesi, e nganjëherë edhe jo, shkruan Gazeta Metro. Puna e anesteziologut është që të shlyejë vetëdijen tuaj,...
Lajme

“Të hënën do ta kemi Qeverinë”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, është shprehur i bindur se të hënën do të votohet qeveria e Kosovës. Kështu ka deklaruar ai në diskutimin publik “Kuvendi në sytë e të rinjve: Sfidat që duhet të adresohen nga legjislatura e VII-të”, organizuar nga KDI. Abrashi tha se beson që deri...
1 2
Page 1 of 2