archive30 Janar, 2020 - 22:54

ShowBiz

S’ka më dyshime, zbulohet i dashuri i ri i Loredanës

Pas ndarjes nga Mozzik, mediat online aluduan për një romancë të mundshme të Loredanës me producentin Macloud, zhvillim aspak i vërtetë. Më pas, në media doli një fotografi e Loredanës në aeroplan me reperin nga KMN, Zuna. Afërsia në foto ku Loredana kishte përfunduar në prehrin e Zunës bëri që...
Lajme

Kurti kërkoi seancë, çka ndodhë nëse nuk votohet qeveria e tij?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i mandatuari për formimin e qeverisë, Albin Kurti i ka kërkuar Kryesisë së Kuvendit të Kosovës që ta thërras seancën plenare për votimin e përbërjes së qeverisë. Për përbërjen e qeverisë, Kurti ende nuk ka marrëveshje për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Megjithatë, nesër...
Lajme

Nis takimi Borrell me përfaqësuesit e partive politike, pa PDK-në

Ka nisur takimi në mes të liderëve të partive politike dhe përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë Josep Borrell. Ky takim po zhvillohet në kuadër të vizitës së Borrell në Kosovë. Dialogu me Serbinë dhe normalizimi i marrëdhënieve mes Prishtinës e Beogradit...
Lajme

Vdes nga kanceri në moshën 55-vjeçare veterani i UÇK-së

Pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së nga Kamenica, Hafiz Leci. Lajmin mortor e kanë bërë të ditur vetë familjarët në rrjete sociale, derisa i ndjeri do të varroset sot në orën 14:30 në varrezat e Hajvalisë. Veterani i UÇK-së ishte i sëmurë me kancer, derisa...
1 2
Page 1 of 2