archive29 Janar, 2020 - 23:38

Lajme

Ky është lajmi i fundit për koalicion VV-LDK

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherë i propozuar për zv/kryeministër të parë nga VV, Haki Abazi ka deklaruar se janë na fazën e tentimit të përfundimit të marrëveshjes me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Abazi ka deklaruar se edhe VV edhe LDK në përkufizimet e tyre janë deklaruar se do...
Lajme

Si do të jetë moti në Kosovë të enjten?

Vendi do të ndikohet të enjten nga fushat e ajrit me presion të ulët atmosferik, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas IHMK’së, në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me reshje të shiut. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2...
Lajme

Shkon në katër numri i të vdekurve nga gripi sezonal në QKUK

Numri i të vdekurve nga gripi sezonal me influencë A ka shkuar në katër persona në Kosovë. Dy pacientë kanë ndërruar jetë në Repartin Intenziv në QKUK brenda 24 orëve, të cilët ishin duke u trajtuar në mjekimin intensiv. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosovën, infektologu i kësaj klinike...
Lajme

Gjykata Speciale s’ka të ndalur, ky është i ftuari i radhës

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim, Skënder Hotin nga Malisheva, shkruan GazetaBlic. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati. Postimi i plotë: Tash sa mora lajmin se i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është bashkluftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Skender Hoti nga Malisheva, si...
Lajme

Aliu: Ku do të shkojë LDK-ja nëse ia mbyll derën VV-së

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, anëtari i kryesisë së Vetëvendosjes. Libunr Aliu pas takimit të mbrëmshëm pa rezultat ndërmjet VV-së e LDK-së, ka shkruar se populli do ndryshim. “Ku do të shkojë LDK-ja nëse ia mbyll derën Lëvizjes? Populli votoi ndryshim, jo lojërat e njëjta”, ka shkruar Aliu....
1 2 3
Page 1 of 3