archive28 Janar, 2020 - 23:47

Lajme

​Polici në Prizren vdiq gjatë një aksioni antidrogë

Në mbrëmjen e sotme ka humbur jetën një pjesëtar i Policisë së Kosovës, janë plagosur dy policë të tjerë dhe një i mitur. Aksidenti fatal ka ndodhur deri sa njësitë e Policisë së Kosovës ishin duke kryer një aksion bastisje dhe kërkimi antidrogë në fshatin Zhur të Prizrenit. ka ndodhur...
Lajme

Ky është fshati më i madh në Kosovë

Fshati Zhur i Prizrenit është fshati më i madh në Republikën e Kosovës. Sipërfaqja e tërësishme e Zhurit është 4021 hektar, nga të cilat 472 ha ara dhe kopshte, 5 ha pemishte, 39 ha vreshta, 132 ha livadhe, 896 ha kullosa, 2365 ha pyje dhe 112 ha të tjera. Në...
Lajme

Dalin pamjet pas tërmetit në Durrës, kjo është situata

Tërmeti i kësaj të marte ka shkaktuar panik dhe frikë tek qytetarët, të cilët kanë braktisur banesat dhe kanë dalë në rrugë. Qytetarët kanë mbushur rrugët në Tiranë, Durrës dhe Lezhë. Sipas Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile deri tani nuk raportohen dëme. Lëkundjet e sotme janë të një magnitude 5.5...
Lajme

Tërmeti godet edhe qytetin e Prishtinës

Një tërmet e ka goditur sonte qytetin e Prishtinës. Tërmeti ka ndodhur rreth orës 21:00. Lëkundjet janë dëgjuar në kryeqytet, derisa shkalla e rihterit me të cilën u godit kryeqyteti, ende nuk dihet. Dy tërmete tjera kanë goditur edhe Durrësin para pak minutave. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë...
Lajme

Vritet një polic dhe dy të tjerë plagosen në Zhur të Prizrenit

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur plagosur në Zhur të Prizrenit. Burimet e IndeksOnline brenda Policisë kanë thënë se dyshohet se vdekja e policit dhe plagosja e dy të tjerëve ka ardhur si pasojë e një shpërthimi me eksploziv. https://www.facebook.com/prizreni.tv/videos/625770741586610/...
Lajme

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Para pak minutash shtetin grek e ka goditur një termet prej 5.2 shkallësh. Epiqendra e tërmetit, raporton The Independent, është Rhodes dhe Kos, dy pika turistike greke, transmeton lajmi.net. Tërmeti ndodhi në Detin Mesdhe pak para orës 4. Ai godit në një thellësi prej 10 km....
Lajme

Skënder Hyseni: Ja përse Vetëvendosje po bën fiskulturë

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Skender Hyseni, qëndrimet e “Vetëvendosjes” për bashkëqeverisje po i sheh si papjekuri politike që, siç thotë ai, nuk i kontribuojnë një zgjidhjeje të qëndrueshme e funksionale. Hyseni në një intervistë për “Front Online” i quan “fizkultura” politike sjelljet e Vetëvendosjes, derisa...
Op/Ed

Merre edhe prindin me vete Albin

Shkruan Kimete Berisha Se krejt tjetër ndjesi është, komplet tjetër njeri ndjehesh kur e merr nanën me vete n'takim. E ka lan Zoti, prindi t'jep siguri edhe për çdo rast t'merr n'mbrojtje. Plus ke përparësi ndaj Isës, se ai nuk mundet me marrë prindin me vete. Turp. Krejt botën e...
1 2 3 4
Page 1 of 4