archive27 Janar, 2020 - 23:36

ShowBiz

Rroli sjellë “Mjegull”

Reperi i njohur me emrin Rroli ka sjellur projektin e tij me të ri të titulluar “Mjegull” Rroli, këtē projekt e ka sjellur në kohën kur Kosova u ballafaqua me shumë mjegull. Nuk dihet nëse titulli i këngês ka pasur lidhje me gjendjen e motit në vend. Theksojmë se Rroli...
Lajme

Uk Lushi: Turp të keni Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

Veprimtari shqiptar në Amerikë Uk Lushi i është drejtuar LDK e VV, duke ju thënë se duhet të turpërohen për ftesën që ia kanë bërë përfaqësueseve të Quint-it. Sipas tij turpi më i madh bie mbi Kurtin e Osmanin sepse kanë marrur gati gjysmë milioni vota shqiptares, ku siç shkruan...
Lajme

Frashër Krasniqi flet për ish-partinë, thotë se nuk ka mbetur asnjë parim, sugjeron emrin Vetëvendosje t’ia ndërrojnë partisë

Ish-deputeti i PSD-së, Frashër Krasniqi, në profilin e tij në Facebook ka postuar një video të liderit të VV-së, Albin Kurti, ku fliste për ndërhyrjet e ndërkombëtarëve për krijimin e Qeverisë, shkruan GazetaBlic. Krasniqi që kishte qenë edhe në VV ka thënë se Kurti dikur kritikonte për ndërhyrjet e ndërkombëtarëve,...
Lajme

Dy ofertat e Albin Kurtit që i refuzoi Isa Mustafa!

Lidhja Demokratike e Kosovës ka refuzuar dy ofertat e fundit të propozuara nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në takimin e mbajtur të hënën në Kuvendin e Kosovës. Siç ka mësuar Insajderi nga burime brenda takimit, Lëvizja Vetëvendosje i ka propozuar LDK-së ofertën më të gjerë deri më tani...
Lajme

Dështimi i koalicionit, ja kush pritet të ndërhyjë nesër

Lëvizja Vetëvendosje zyrtarisht njofton se as pas takimit të sotëm në Kuvendin e Kosovës me LDK’në nuk kanë arritur marrëveshje për formimin e Qeverisë. Nuk ka marrëveshje për koalicion qeverisës mes LVV’së dhe LDK’së, as pas takimit që zgjati më shumë se dy orë. “Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës...
Lajme

Rrëzohet një helikopter ushtarak në Kroaci

Ministria e Mbrojtjes e Kroacisë njoftoi se një helikopter ushtarak i tipit Kiowa Warrior është rrëzuar në zonën e ishullit Zlarin gjatë një fluturimi stërvitor. “Helikopteri Kiowa OH-58 D u rrëzua në zonën ishujve Zlarin dhe Zlaç gjatë një fluturimi stërvitor që filloi në orën 10:30 të ditës së hënë,...
Lajme

S’ka marrëveshje për koalicion mes Kurtit e Mustafës

Takimi i sotëm mes liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka rezultuar pa arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës, raporton Gazeta Sinjali. Takimi që u mbajt në ambientet e Kuvendit të Kosovës nuk ka prodhuar marrëveshjen për të cilën u raportua...
Lajme

Përfundon takimi Kurti-Mustafa

Ka përfunduar takimi mes Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Nga takimi është parë të dalë kreu i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa edhe kësaj here ka ikur nga mediat duke mos e thënë asnjë fjalë nga takimi që pati me liderin e VV-së, Albin Kurti për më shumë se...
Lajme

Abdullahu: VV dhe LDK ia humbën kuptimin ‘Koalicionit të Shpresës’, kërkuan më shumë sesa iu dhanë qytetarët

Analisti politik, Faton Abduallahu, thotë se Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK, kanë zhgënjyer qytetarët që e shihnin me simpati ‘Koalicionin e Shpresës’. Ai thotë se gjërat mes dy partive u ‘stërkeqën’ kur të dyja partitë kërkuan në bisedime më shumë sesa iu ka dhënë qytetari. “Është jo fer ndaj qytetarëve të...
Lajme

Ushtarët e Kosovës dhurojnë vullnetarisht gjak

Në ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes sot filloi aksioni tradicional për dhurimin vullnetar të gjakut. Aksioni realizohet sipas planit vjetor të Departamentit për Çështje Mjekësore të MM-së në realizim të Qendrës Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut dhe Regjimentit të Mjekësisë së FSK-së. Përkundër angazhimeve tjera, interesimi i stafit civil dhe...
Lajme

Tërmetet s’kanë të ndalur| Një tërmet i fortë e godet Iranin

Një tërmet i shkallës 5.4 rihter goditi provincën Fars në jug të Iranit të hënën, njoftoi TV shtetëror iranian. Sipas televizionit nuk ka pasur viktima, por dëme strukturore të shtëpive në zonën e tërmetit, i cili u godit afër qytetit të Khane Zenian, tha kreu i shërbimeve të urgjencës për...
ShowBiz

Anxhelina Hadërgjonaj pozon foto përvëluese pa të brendshme

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhelina Hadërgjonaj ka marrë sërish vëmendjen në rrjete sociale. Ajo e ka publikuar një foto në të cilën shihet se nuk ka veshur fare të brendshme, Fustani i gjatë dhe i hapur pothuajse nuk i ka zbuluar gjithçka. Si zakonisht edhe këtë herë nuk kanë munguar...
1 2 3
Page 1 of 3