archive25 Janar, 2020 - 23:40

Lajme

Vetëvendosje me ofertë të re për LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje e drejtuar nga Albin Kurti i ka bërë edhe një ofertë të re Lidhjes Demokratike të Kosovës. Burime të Gazetës Blic të afërta me këto dy parti politike, kanë bërë me dije se partia e Albin Kurtit i ka ofruar edhe një ministri shtesë LDK-së së Isa Mustafës....
Lajme

Asnjë kosovar i prekur me koronavirus

Më 7 janar autoritetet kineze kanë konfirmuar se kanë identifikuar virusin “koronavirus”. Që nga atëherë ky virus është përhapur edhe në shtetet tjera, si në SHBA, në Tajlandë, në Japoni e në Republikën e Koresë. As Kosova nuk është imune ndaj tij, për këtë edhe kanë filluar të merren masa...
Shëndeti

Dyshohet se ngrënia e lakuriqëve në Kinë ka përhapur Koronavirusin

Një grup shkencëtarësh kinezë raportuan sot se burimi i mundshëm i virusit vdekjeprurës, Koronavirus, janë disa gjitarë, bazuar në analizën gjenetike. Sidoqoftë, disa fotografi të publikuara nga një restorant kinez tregojnë se këta gjitarë janë në menynë e tij dhe njerëzit i konsumojnë. Gjetjet e shkencëtarëve u botuan në Journal...
Lajme

Lot dhe dhimbje, Turqia nis varrosjen e viktimave të tërmetit

Nis varrosja e viktimave të tërmetit tragjik që prekur Turqinë. Mediat raportojnë se një grua dhe djali i saj, të cilët u nxorën nga rrënojat e “Dilek Apartament”, në lagjen Sürsürü u përcollën mes lotëve në banesën e fundit. Funerali i nënës dhe djalit të saj u mbajt në Xhaminë...
Lajme

Nesër temperaturat si të ishte pranvera

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 10 gradë Celsius. “Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat në pjesën e dytë të ditës parashihen të shoqërohen me reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin...
Lajme

Aksident në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, pesë persona të lënduar

Rreth orës 16:30 në magjistralen Prishtinë-Ferizaj ka ndodhur një aksident mes dy veturave. Nga ky aksident kanë mbetur të lënduar 5 persona të cilët janë sjellur me dy autoambulanca për në QKUK. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi. “Aksidenti ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Ferizaj,...
1 2 3 4
Page 1 of 4