archive23 Janar, 2020 - 23:38

Lajme

Më në fund, VV e LDK vendosin kur do të takohen

Rexhep Selimi, deputeti i Vetëvendosjes, ka thënë se me LDK-në do të takohen në fundjavë, duke shtuar se, çështja e presidentit do të jetë në tavolinë. “I vetmi vendim i drejtë i cili u bë në legjislaturën e shtatë, ishte zgjedhja e kryetarit dhe kryesisë dhe ju po doni ta...
Lajme

Kosovës po i ikin qytetarët – shifra alarmante

Më shumë se 220 mijë qytetarë të Kosovës kanë emigruar në dekadën e fundit, thuhet në të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës. Kjo shifër, sipas demografëve dhe përfaqësuesve të shoqërisë civile, konsiderohen mjaft shqetësuese. Numri më i madh i qytetarëve, të cilët kanë emigruar nga Kosova gjatë periudhës...
Lajme

Deputetja e VV’së: Roli i Agim Veliut po e pamundëson koalicionin

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëreshë Kryeziu, ka deklaruar se roli i nënkryetarit të parë të LDK-së, Agim Veliut në negociatat për koalicion është vështirësues. Kryeziu thotë se Agim Veliu vazhdimisht e ka pasur këtë tendencë dhe për këtë arsye ka pasur probleme të vazhdueshme gjatë negociatave. “Roli i Agim Veliu...
Lajme

“PDK fuqishëm do të rikthehet aty ku e ka vendin”

Nënkryetari i sapo emëruar i PDK-së, Agim Aliu, ka falënderuar kryetarin e kësaj partie, Kadri Veseli dhe gjitha strukturat për besimin e dhënë për emërimin e tij në pozitën e nënkryetarit të PDK-së. Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, ka thënë nëpërmjet një postimi në faqen e tij në ‘Facebook’ se...
Lajme

Ambasadori amerikan ia tërheq vërejtjen e fundit Serbisë midis Beogradit

Pas vizitës që e zhvilloi në Prishtinë, i dërguari i Posaçëm Presidencial për Negociatat e Paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Ambasadori Richard Grenell, ka vizituar sot edhe Beogradin. Gjatë takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, Ambasadori Richard Grenell ka thënë se ka një periudhë të shkurtër kohore për zgjidhjen e...
Sporti

Nora Gjakova fiton medaljen e bronztë në Izrael

Xhudistja kosovare bëri paraqitje pozitive sot në “Grand Prix Tel Aviv” Nora Gjakova e ka fituar medaljen e bronztë në turneun “Grand Prix Tel Aviv”, i cili po mbahet në Izrael, shkruan Gazeta Express. Xhudistja kosovare bëri paraqitje pozitive në këtë eveniment dhe në fund u shpërblye me medalje. Në...
Lajme

Qendra Evropiane për Parashikimin e Motit: S’ka më dimër!

Në pjesën e tanishme të dimrit, i cili filloi më 22 dhjetor, ne ende nuk kemi pasur një ciklon të vetëm dhe as borë të konsiderueshme. Sipas parashikimit mujor të shërbimit meteorologjik të motit Qendra Evropiane për Parashikimin e Motit (ECMWF) të publikuar në faqen e EFFIS sot, dimri në...
Fun

Super ide këtij restoranti… Të gjithë prindërit po lumturohen

Kjo është ide e nje restoranti ne Australi! 10 % ulje ne fature, nese te gjithe personat e ulur ne tavoline nuk qendrojne ne telefon. Kujtojmë se teknologjia është bërë si ushqim për të gjithë e më shumë për të rinjtë. Interneti gjithashtu ka shumë aspekte pozitive dhe mund të...
Lajme

Daçiq e refuzon kategorikisht kërkesën e Grenellit

Ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, i ka penguar shumë një deklaratë e të dërguarit të posaçëm të Trumpit, Richard Grenell sot në Kosovë. Kërkesën që Grenell tha se do t’ia bëj Serbisë, Daçiq e ka refuzuar ende pa e pranuar verbalisht, shkruan Gazeta Sinjali. Grenell tha se kërkesa...
Lajme

Kurti flet pas takimit me Grenellin

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka bërë me dije se me të dërguarin special të presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka biseduar për nevojën urgjente të zhvillimit ekonomik dhe hapjen e mundësive për punësim. “Prita ambasadorin amerikan Richard Grenell sot në zyre, bashkë me kryetarin e Kuvendit...
1 2 3
Page 1 of 3