archive22 Janar, 2020 - 19:23

Lajme

Deliu-Kodra ka një mesazh për Vetëvendosjen dhe LDK’në

Kreut të Vetëvendosje, Albin Kurti i kanë mbetur edhe 13 ditë kohë për propozimin e kabinetit qeveritar, prej kur ka marrë mandatin nga presidenti Hashim Thaçi. Kurse dy partitë fituese Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. Deputetja e Partisë Demokratike të...
Lajme

Kirurgët në QKUK rrahen mes vete brenda sallës së operacionit

Një përleshje fizike ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Klinikën e Kardiologjisë në QKUK, ku dyshohet që dy doktorë, Dr. Adem Grbolar dhe Dr. Endrit Shala, janë përleshur mes vete brenda sallës së operacionit. Në një prononcim për Gazetën Sinjali, zëdhënsja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti,...
Lajme

Ky është çifti nga Suedia që u vra sot në Prizren

Durim Hadri dhe Suada Hadri nga Prizreni u gjetën mëngjesin e sotëm të vdekur në shtëpinë e tyre. Ata kishin ardhur para dy ditësh nga Suedia në Kosovë. Policia dhe Prokuroria në Prizren kanë thënë se dyshimet e para nga vendi i ngjarjes janë se çifti është vrarë me armë...
Interesante

A ju vjen fatura e energjisë shtrenjtë? Ja si t’i ulni shpenzimet: Truke të vogla të cilat do t’ju kursejnë para!

Patjetër duhet të dini që kur aparatet nuk janë të shkyçura nga energjia elektrike shpenzojnë akoma 24% energji. Shumica e njerëzve dëshirojnë të ulin shpenzimet, por nuk dinë si të veprojnë, transmeton Telegrafi. Mirëpo këtë mund ta bëni në mënyrën shumë të thjeshtë, duke praktikuar këto këshilla. Të gjitha aparatet...
Interesante

Liqeni i vdekjes, kush e prek, vdes

Liqeni u zbulua nga fotografi Nick Brandt, kur ai iu afrua brigjeve të Liqenit Neitron në Tanzani të Afrikës. Pamja është tronditëse dhe e pashpjegueshme akoma! Kufoma të kafshëve të ndryshme – veçanërisht zogj, duken sikur kanë qëndruar për pak mbi ujrat e liqenit, dhe papritur dikush ka thithur gjithë...
Lajme

Virusi misterioz ia merr jetën edhe personit të tretë

Autoritetet shëndetësore në provincën Wuhan të Kinës, njoftuan se një pacient kishte vdekur të shtunën dhe se këtë ditë janë konfirmuar 59 raste të reja ndërsa 77 të tjera janë konfirmuar të dielën. Kështu, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara u rrit në 198, ka bërë të ditur e...
Fun

Kamra e fokusoi teksa tradhtonte gruan në stadium, reagimi epik i tij

Një tifoz futbolli i cili u kap duke u puthur në buzë me një vajzë teksa ishte në stadium duke ndjekur ndeshjen midis Barcelonës dhe Delfin në Ekuador ka pranuar se personi që ishte në momente intime nuk ishte bashkëshortja e tij. Momenti i dashurisë së çiftit u kap nga...
Lajme

Flet Vjosa Osmani, tregon si qëndrojnë punët me koalicionin VV-LDK

Nënkryetarja e LDK’së Vjosa Osmani tha se është koha t’ja dëshmojmë të gjithë atyre që na votuan se jemi për ndryshim, përcjell Periskopi. Ajo para mediave tha se duhet të shfrytëzohen të gjitha mundësitë për të arritur një marrëveshje. Ajo ka kërkuar nga të dy partitë që t’i lënë sjelljet...
Lajme

Parashikimi i motit për Kosovë deri në fund të muajit

Fusha të fuqishme anticiklonike do të mbretërojnë që nga Oqeani Atlantik e deri në Azi, ndërsa qendrat e këtyre fushave të fuqishme ajrore anticiklonike do të kalojnë mes përmes Evropës dhe rajonit tonë dhe për këtë arsye nuk pritet të kemi reshje atmosferike. Nesër do të ketë vranësira të shpeshta...
Lajme

Ndryshime në udhëheqësinë e PDK-së, Sami Lushtaku merr një pozitë në parti

Kryesia e re e Partisë Demokratike të Kosovës në mbledhjen e saj të parë ka zgjedhur dhe plotësuar strukturën e re drejtuese të partisë, duke emëruar nënkryetarët, sekretarin dhe një numër udhëheqësish të departamenteve sektoriale. Kjo është lista e emërimeve të reja: Uran Ismaili – Sekretar i Përgjithshëm i PDK-së;...
ShowBiz

Modelja nga Drenica vazhdon të publikojë foto mjaft joshëse

Bëhët fjalë për modelen e re, Uresa Zogu e cila është nga Komorani e cila është aktive në “Instagram”. Madje, drenicakja shpesh herë krahasohet edhe me format trupore me Kim Kardashianin, transmeton Indeksonline Fotot e saja padyshim se janë provokative dhe pëlqehen nga fansat. https://www.instagram.com/p/B7UBHLVhUWY/?utm_source=ig_web_copy_link https://www.instagram.com/p/B58PXs3hIZF/?utm_source=ig_web_copy_link...
Lajme

E turpshme: Profesori nga Vushtrria e prek nxënësën në pjesë intime

Një nxënëse e gjimnazit “Eqrem Qabej” në Vushtrri, po e akuzon mësimdhënësin e Edukatës Fizike, Hysen Ademi, për ngacmim seksual. Ademi është arrestuar të hënën nga policia dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë, ndërkaq Drejtoria e Arsimit e ka suspenduar nga puna. Nxënësja po pretendon se mësimdhënësi e...
1 2 3 4
Page 2 of 4