archive22 Janar, 2020 - 23:22

Lajme

Albulena Haxhiu i përgjigjet Muhaxherit

Deputetja e VV’së, Albulena Haxhiu, ka komentuar deklaratat e anëtarit të Kryesisë së LDK’së, Gazmend Muhaxheri. Muhaxheri ka thënë se VV ka afat deri të dielën që të pranojë ofertën e LDK’së, përndryshe nuk do të ketë koalicion përfundimisht mes këtyre dy subjekteve. “Deklaratat e tilla nuk ndihmojnë për arritjen...
Lajme

Presidenti Macron përplaset me policinë izraelite në Jerusalem

Presidenti francez, Emmanuel Macorn, është përplasur me policinë izraelite gjatë një turneu në qytetin e vjetër të Jerusalemit. Macroni ka akuzuar policët për shkeljen e rregullave që ua pamundësojnë atyre hyrjen në Kishën Shën Ana që i përket periudhës së kryqëzatave. Kjo kishë konsiderohet si territor francez. “S’po më pëlqen...
Fun

Kjo grua thotë se ka fjetur me 80 burra të martuar

Louise Van Der Velde është 43 vjeç dhe nëna e 2 fëmijëve. Pas vdekejs së burrit të saj në moshën 34-vjeçare, ajo filloi të krijojë të marrëdhënie të hapura me burra të tjerë. “Njerëzit duhet të gjykojnë më pak dhe të kenë seks më të mirë. Jeta është shumë e...
Lajme

Peshku shtizë i ngulet në fyt 16-vjeçarit — pamje të rënda

Një djalë nga Indonezia rrezikoi seriozisht jetën, pasi u sulmua në qafë nga një peshk-shtizë. Muhammad Idul po peshkonte me prindërit e tij në ujërat e Buton në juglindje të Sulawesi, kur peshku i rrezikshëm kërceu nga uji dhe ju ngul në qafë. Goja e gjatë e tij u ngul...
Interesante

Nëse fleni në stomak, mos e bëni më kurrë!

Disa nga problemet më serioze kronike siç janë djegia në gjoks dhe dhimbja e shpinës mund të shkaktohen nga mënyra e gabuar e gjumit. Meqenëse gjumi kërkon shumë kohë, duhet të rishqyrtojmë disa nga zakonet tona të gjumit. Ja pse nuk duhet të flini kurrë në stomak: Shkakton urth Fjetja...
Lajme

Hikmete Bajrami: Konjufca të japë dorëheqje!

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se pret që kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, do të japë dorëheqje sepse fati i koalicionit në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK’së varet nga pozita e tij. “Sa i...
ShowBiz

Me një vallëzim ‘hot’, Melinda feston suksesin e këngës “Karma”

Përveç se është një këngëtare e pëlqyer e skenës sonë muzikore, Melinda Ademi arrin të joshë vëmendjen e ndjekësve edhe përmes fotografive dhe videove që i shpërndan në rrjetet sociale. Projekti i fundit muzikor i reperes është “Karma” që u publikua më 15 dhjetor dhe është pritur shumë mirë nga...
Lajme

Thaçi flet për medie para takimit, tregon arsyen e vizitës së Grenell

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për medie para takimit me të dërguarin special të SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grennell. Sipas Thacit, vizita e Grenell është e mirëpritur në ëktë kohë, dhe se marrëveshja për linjën ajrore Prishtinë-Beograd është meritë e presidentit amerikan, Donald Trump. “Atë që të...
Interesante

Kjo krijesë që jeton në baltë po trondit shkencëtarët

Një organizëm që jeton në balë, e gjetur në bregdetin japonez, mund të ndihmojë në shpjegimin se si u krijua jeta komplekse në Tokë. Një mikrob i çuditshëm i gjetur i varrosur thellë në baltën në brigjet e jugut të Japonisë, më në fund mund të zbulojë një nga misteret...
Lajme

Këta janë mjekët e QKUK’së që u raportua se u rrahen në sallen e operacionit

Adem Grbolar dhe Endrit Shala, doktorë në Klinikën e Kardiokirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), janë përleshur sot mes vete në sallën e operacionit. Nuk dihet pse ka ndodhur kjo përleshje. Ndërsa rasti është raportuar edhe në polici. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora...
Lajme

Albin Kurti ftohet për vizitë në Amerikë

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka njoftuar se sot kryetari i VV’së, Albin Kurti ka pritur në takim Kongresmenët Earl Pomeroy dhe Pia Pyle, që të dy pjesë e ekipit të Senatorit të mirënjohur Robert (Bob) Dole. Abazi ka thënë se biseda mes tyre është zhvilluar në...
Lajme

Pamje dramatike nga atentati ndaj Ibrahim Rugovës në vitin 2005

“Fal Zotit, shpëtova edhe njëherë”, këto ishin fjalët e ish-presidentit Ibrahim Rugova, pasi i kishte shpëtuar atentatit më 15 mars 2005. Në një konferencë që Rugova e kishte mbajtur pak pas atentatit, kishte folur për këtë ngjarje. “Fal Zotit, shpëtova edhe njëherë, e dini kam pasur mjaft këso. Tash një...
1 2 3 4
Page 1 of 4