archive18 Janar, 2020 - 23:23

Lajme

Shpejtim Bulliqi: Në LDK moti ka vdekur ‘rugovizmi’

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, ka rrëfyer kohën kur për shumë vite ishte pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Bulliqi ka goditur Lidhjen Demokratike dhe krerët e kësaj partie, duke thënë se “rugovizmi” ka vdekur moti brenda saj, njofton “Klan Kosova”‘. Ish-deputeti i LDK-së, në “Blic Interview”, ka potencuar...
Lajme

Engel letër admiralit Foggo: Kujdes me deklaratat për Serbinë

Ligjvënësi amerikan, Eliot L. Engel, i bëri thirrje të shtunën admiralit amerikan James Foggo, komandant i marinës amerikane për Evropën, që të jetë i kujdesshëm në komentet e ardhshme rreth Serbisë, duke i tërhequr vëmendjen atij në shqetësimin e Shteteve të Bashkuara për orientimin e Beogradit dhe marrëdhëniet e tij...
Lajme

Zhdukja misterioze e 20-vjeçarit, ngjarja shokoi botën

Një ngjarje misterioze, e mbushur me dyshime dhe të panjohura, është ajo që rrethon zhdukjen e një 20-vjeçari nga Turkmenistani. I riu, i cili studionte në një universitet në Stamboll, ka ngritur një çadër kampingu në kanionin e Samsunit në Turqi dhe iu ka dërguar një video disa të afërmve...
Lajme

A do të bjerë borë gjatë janarit?

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm sikurse me ditët e fundit. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. “Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm...
1 2 3
Page 1 of 3