archive17 Janar, 2020 - 23:17

Lajme

Parashikimi i motit për nesër e pasnesër

Sipas Prishtina Weather, në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela pritet më ftohtë me vranësira. “Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje”, thuhet në njoftim. Të shtunën, moti në Kosovë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë të kushtëzojnë mot të kthjellët, e në vise të...
Lajme

Haradinaj: U befasova nga budallakia e Edi Ramës

Ramush Haradinaj e ka quajtur ‘budallaki’ padinë e kryeministrit Edi Rama ndaj tij, transmeton Periskopi. ‘’Jam befasuar nga budallakia e Edi Ramës. Kjo është budallaki. Nuk e di me kënd këshillohet dhe kush e ka cu kësaj rruge. Për mua ka qenë problem angazhimi i tij në temën e ndarjes...
Lajme

“Vetëvendosje ka një etje për pushtet të pakontrolluar”

Ish-zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, në emisionin “A Show” ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka një etje për pushtet të pakontrolluar, andaj edhe sipas saj, marrëveshja për një koalicion qeverisës nuk po arrihet. “VV’ja po tregon një etje për pushtet të pakontrolluar. VV’ja është një faktor i panjohur, dhe nuk dihet si...
Lajme

Kurti tregon a ka gjasa për marrëveshje me LDK’në

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat me Lidhjen Demokratike të Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Për Klan Kosovën, Albin Kurti nga VV ka thënë se janë afër marrëveshjes me LDK-në. ”Në takimin e fundit në propozimin tonë na është thënë se do të...
Lajme

Kërkesat e ‘Krahut të Luftës’ në sagën e formimit të Qeverisë

Para dhjetë dite, Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli dha disa paralajmërime se nëse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk formojnë institucionet, ata do të veprojnë. Nuk permendi cfarë veprimesh, por foli për rrezikun financiar që i kanoset Kosoëvs nëse ka vonesa, shkruan Reporteri. Por tash e dhjetë ditë...
Lajme

Kurti tregon a është ndarë Ministria e Kulturës

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se me Lidhjen Demokratike të Kosovës është diskutuar mundësia e zvogëlimit të numrit të ministrive, porse nuk ka një vendim përfundimtar për fatin e Ministrisë së Kulturës. Në këtë kontekst, Kurti ka thënë, gjatë një debati të organizuar nga platforma kulturore “Kultplus”,...
Lajme

Zjarr në një banesë, humb jetën një fëmijë 2-vjeçar

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Sanxhak të Kurbinit. Raportohet se një fëmijë është asfiksuar nga tymi brenda banesës. I mituri mësohet s e i përket moshës 2 vjeçare. Ai u dërgua me urgjencë në spital, por nuk mbijetoi. Policia bën me dije se, sot rreth orës 15:00,...
1 2 3 4
Page 1 of 4