archive16 Janar, 2020 - 23:33

Hajredin Kuçi
Lajme

Nënkryetari i PDK’së: Qytetarët do të na kërkojnë neve

Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, ka thënë se në Kosovë ka ndodhur një ndërrim i pozicioneve të njerëzve, por jo një ndryshim substancial. Duke folur për RTK-në, ai ka theksuar se qytetarët kanë për ta kërkuar PDK-në. “Në Kosovë nuk ka ndodhur ndryshim, por mendoj ka ndodhur ndërrim i pozicioneve...
Lajme

Gjinovci: LDK nuk po dëshiron marrëveshje, kjo është e qartë

Opinionisti, Rron Gjinovci, ka thënë në T7 se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk dëshiron të ketë marrëveshje me VV-në. Sipas tij, nëse LDK ka menduar që VV do të vazhdojë vetëm pas zgjedhjes së Glauk Konjufcës si kryeparlamentar, atëherë pse ka vazhduar me takime. “LDK nuk po dëshiron marrëveshje, kjo...
Lajme

Mustafa shkrihet së qeshuri me sondazhin e VV’së

Kur autori i emisionit Debat, ia ka përmendur Isa Mustafës sondazhin e VV-së që e publikoi në pikun e negociatave për koalicion, kryetari i LDK-së është ndalur dhe ka qeshur gjatë. “Nuk më revoltoi fare por nuk bëhet ajo punë ashtu, kur je në negociata nuk zhvillohen anketat me qytetarë...
Lajme

“A ka Kosova Ministri të Punëve të Jashtme?”

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu përmes një postimi në Facebook ka kritikuar ambasadat e Kosovës nëpër Evropë që janë. Dje është shënuar 21 vjetori i Masakrës të Reçakut ku është kujtuar nga përfaqësues të Kosovës e të Shqipërisë, e nga ambasadat e shteteve të tjera por ajo që e ka...
Lajme

“Zgjedhjet e reja mund ta nxjerrin PDK’në fituese”

Analisti Nexhmedin Spahiu thotë se në rast se shkojmë në zgjedhje, pjesëmarrja do të ishte shumë më e vogël se në zgjedhjet e fundit. Ai thotë se ata që kanë votuar për ndryshim, qoftë nga VV qoftë nga LDK, nuk do të dilnin më në zgjedhje. Ai thotë se zgjedhjet...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se deri të shtunën në vendin tonë do të mbajë mot i ngjashëm. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e fundit. IHMK ka bërë...
Tech

Nëse e përdorni njërin nga këta password, ndryshojeni menjëherë

Një kompani për sigurinë kibernetike ka zbuluar fjalëkalimet (password) më të vjedhura për këtë vit dhe në majë të listës, për të pestin vit radhazi qëndron “123456” dhe vetë fjala “password”. Pavarësisht paralajmërimeve të vazhdueshme nga ekspertët mbi sigurinë, miliona njerëz nëpër botë vijojnë të përdorin fjalëkalime tejet të lehta...
Interesante

Njihuni me njeriun më të pushtetshëm në botë – Edhe Papa ia puth dorën

Të gjithë puthin duart e papës, kreut të krishterë, përveç anëtarëve të kësaj familjeje, Papa ua puth duart. Pasuria e tyere poseduese është 500.000.000.000.000$, (500trilion dollarë).Është familje me prejardhje Gjermane, e cila brez pas brezi ka trashëguar Bankën Botërore. Sot zbresin çmimin e arit ndërsa të nesërmen me shtypjen e...
Lajme

A mund të kemi një Qeveri pa Vetëvendosjen?

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje pas më shumë se 100 ditëve, gjasat më të mëdha kanë që të mos arrijnë marrëveshje. Madje kanë arritur në atë pikë që ka mbetur cila do ta shpall e para dështimin. Një zhvillim i tillë mund të prodhojë zgjedhje, por ndoshta edhe...
1 2 3
Page 1 of 3