archive15 Janar, 2020 - 23:27

Lajme

Bujar Demjaha emërohet Rektor i Kolegjit AAB

Këshilli Drejtues i Kolegjit AAB, organi më i lartë drejtues i institucionit, bazuar në kompetencat e tij ka emëruar sot në pozitën e Rektorit të Kolegjit AAB, Bujar Demjahën. Demjaha do ta pasojë rektorin e deritanishëm Lulzim Tafa, i cili pas përfundimit të mandatit të dytë në pozitën e rektorit,...
Lajme

Kështu do të jetë moti në pesë ditët ardhshme

Deri në fundjavë kryesisht me diell, e në vise të ulëta mundësi për mjegull edhe gjatë ditës Gjatë ditëve të ardhshme vendi ynë mbetet nën ndikimin e zonave anticiklonike që do të vazhdojnë të kushtëzojnë mot stabil dhe të kthjellët. Në vise të ulëta priten kushte për mjegull, që vende-vende...
Fun

Adnani nga Vushtrria thyen çdo rekord me ‘çaj rusi’

Për me pi 70 çaja të zi apo siç njihet në popull “çaj të rusit”, duhesh me qenë nga Vushtrria. Njëri prej këtyre padyshim që është Adnan Ademi nga Vushtrria, i cili para tri viteve pati deklaruar se pi mbi 70 çaja në ditë. Në dhjetor të 2019-s, Komuna e...
Lajme

Tronditëse, nëna nga Reçaku rrëfen se si djali i tha “Oj nanë mos e ço krytë”, dhe më pastaj ia vranë burrin, djemt 15 dhe 12 vjeqar!

Sot shënohet 21 vjetori i masakrës së Reçakut. Në këtë masakër u vranë e u masakruan 45 shqiptarë të pafajshëm nga forcat serbe. Lajmi.net ka realizuar një reportazh me rrëfime nga Reçaku, për vrasjen makabre të shqiptarëve nga paramilitarët serb. Mina Beqiri ka rrëfyer se si serbët ia vranë burrin...
Lajme

E frikshme: Ja se si u lëkundën ndriçuesit nga tërmeti në Mitrovic

Një tërmet me shkallë 4,3 ballësh raportohet të ketë goditur veriun e Kosovës sot. Tërmeti është ndjerë fuqishëm edhe në Mitrovicë. Epiqendra e tërmetit raportohet të ketë qenë në Leposaviq ndërsa e një tjetri në Zubin Potok. Më poshtë keni pamjet se si lëkunden ndriçuesit e një shtëpie në Mitrovicë,...
Lajme

Liqeni i Gazivodës goditet nga tërmeti

Instituti Sizmologjik i Kosovës ka konfirmuar për Gazetën Sinjali se sot rreth orës 17:32 është regjistruar një tërmet në veri të Kosovës, saktësisht Liqeni i Gazivodës është goditur nga një tërmet me intensitet të ultë me magnitudë prej 3.8 shkallë të rihterit dhe thellësi rreth 5 kilometra. Shemsi Mustafa, drejtor...
1 2 3 4
Page 1 of 4