archive14 Janar, 2020 - 23:47

Lajme

Veliu: VV po do pushtet absolut dhe nënçmim të LDK-së

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka thënë se angazhimi dhe veprimet e ditëve të fundit të VV-së nuk janë një përpjekje serioze për ndërtimin e institucioneve dhe arritjen e marrëveshjes me LDK-në për të bashkëqeverisë mbi bazën e fuqisë së votës. “E tërë kjo është një përpjekje e VV-së për...
ShowBiz

“Të dua”, kujt po ia shpreh publikisht dashurinë Loredana

Loredana Zefi i ka shprehur dashurinë publikisht një personi. Reperja Loredana Zefi është përfolur së fundmi për marrëdhënien me Mozzik, shkruan lajmi.net. Ndarja e tyre më pas u bë shumë e komentuar e jeta e të dyve larg njëri-tjetrit po ashtu ngjalli interesim te publiku. Të dy janë aktiv në...
Tech

Psikologu numëron arsyet pse shqiptarët shajnë kaq shumë në Facebook

Profesori i psikologjisë Edmond Dragoti shpjegon se përse shqiptarët janë kaq agresivë në rrjete sociale, shajnë e fyejnë të tjerët dhe komentojnë në dritë negative pothuajse çdo gjë. Profesori e shpjegoi këtë me disa fenomene sociale tipike shqiptare dhe ja se cilat janë arsyet se përse inati, mllefi, urrejtja dominojnë...
Lajme

Shqiptari i vë flakën vetes para Parlamentit Evropian

Një shtetas me origjinë shqiptare i ka vënë flakën vetes në Strasburg të Francës. Nisur nga çfarë raportojnë mediat ndërkombëtare, mësohet se ditën e sotme, diku rreth orës 16:00, burri ka lyer veten me benzinë dhe i ka vënë flakën para Parlamentit Evropian. Ndonëse forcat e sigurisë kanë ndërhyrë menjëherë...
Lajme

Ligji i miratuar në Gjermani- Rrezikohen ikje masive si në 2013

Ligji i ri i miratuar në Gjermani rreth imigrimit të fuqisë punëtore të kualifikuar, që do të hyjë në fuqi në mars të këtij viti, ka ringjallur shpresë për shtetasit nga Kosova, të cilët synojnë punësimin në këtë shtet të BE-së. Ky ligj ua mundëson punonjësve të kualifikuar në arsim...
Lajme

Publikohet oferta e fundit e Albin Kurtit për Isa Mustafën

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Besnik Bislimi ka publikuar ofertën e fundit që lideri i VV-së, Albin Kurti i kishte bërë liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, shkruan GazetaBlic. Bislimi thotë se është e pakuptimtë që LDK vazhdimisht po thotë që po pret një ofertë nga VV, e...
1 2 3 4
Page 1 of 4