archive13 Janar, 2020 - 23:59

Lajme

Ndodh edhe kjo: Edhe vetë gjermanët po largohen nga Gjermania

Në 10 vitet e kaluara nga Gjermania janë larguar mesatarisht rreth 180.000 gjermanë në vit dhe kanë shkuar në vendet tjera. Ndërkohë që në vit janë kthyer mesatarisht rreth129.000 shtetas gjermanë. Këto janë rezultatet e para të studimeve të fundit, ku thuhet se 3/4 e të larguarve janë me kualifikime...
Lajme

Pamje apokaliptike në Filipine, qeveria ngrenë alarmin

Një vullkan në Filipine është bërë aktiv dhe autoritetet paralajmërojnë se një “shpërthim i rrezikshëm” është i mundur “brenda disa orësh”. Në orët e para të së hënës, një rrjedhë e dobët e lavave filloi të dalë jashtë vullkanit Taal – i vendosur rreth 70 km (45 milje) në jug...
ShowBiz

Loredana paska vetëm një ‘problem’ me ‘Dhelpër dinake’

Loredana theu sot heshtjen në një intervistë ekskluzive për Alaudin Hamitin në NIN të Klan Kosova. Në intervistën që po vazhdon ende dhe që po transmetohet premierë në Youtube, rep-artistja më e kërkuar e momentit në nivel europian, foli për shumë gjëra në lidhje me jetën private dhe karrierën. Mes...
Lajme

VV’ja i kundërpërgjigjet Haxhiut: Po rren dhe kjo nuk përbën lajm

Vetëvendosje thotë se Baton Haxhiu po gënjeu kur tha se Albin Kurti ka pasur takime të gjata me Hashim Thaçin. Në një përgjigje nga  Vetëvendosje thonë se Presidenti Thaçi mund ta ketë angazhuar Haxhiun ‘që ta nxjerrë prej situatës’. Lëvizja Vetëvendosje i është përgjigjur drejtorit të Klan Kosovës, i cili...
1 2 3 4
Page 1 of 4