archive12 Janar, 2020 - 22:16

Lajme

Dy persona humbin në Brezovicë, nisin kërkimet

Këtë të diel, dy persona kanë humbur në malet e Brezovicës. Mësohet se ata ishin pjesë e një grupi që kishin shkuar së bashku për “Hiking”, por që janë ndarë dhe nuk dihet ende vendndodhja e tyre. Policia, FSK-ja dhe Zjarrfikësit janë lajmëruar për rastin dhe kanë filluar kërkimin. Deri...
Lajme

Aksident trafiku në Baicë, dyshohet për të lënduar

Numri i aksidenteve në vendin tonë vazhdon të jetë shqetësues, jo pak viktima patëm edhe gjatë vitit që lamë pas. Derisa pasditen e sotme rreth orës 17:00, një aksident në trafikun rrugor është shënuar në fshatin Baicë, ku dy vetura janë përplasur njëra me tjetrën, ndërsa përveç dëmeve materiale, dyshohet...
Lajme

Gjermania me nevojë urgjente për fuqi punëtore të kualifikuar

Gjermania ka nevojë urgjente për punëtorë migrantë më të kualifikuar për të mbushur boshllëqet në tregun e vendeve të punës dhe ruajtur stabilitetin e sistemit të mirëqenies sociale, deklaroi sot një anëtar i bordit të Ministrisë Federale të Punësimit. Në qershor 2011, migrantët përbënin rreth 20% të punësimit, ndërsa në...
Lajme

Donald Trump i çon selam Iranit

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump i ka dërguar porosi Iranit duke i thënë “mos i vrisni protestuesit tuaj”. Trump ka thënë se bota po shikoj vrasjen e mijëra njerëzve dhe burgosjen e tyre. Shkrimi i plotë: Për udhëheqësit e Iranit – Mos i vritni protestuesit tuaj. Mijëra janë vrarë ose...
Lajme

Kështu u dëbuan kosovarët nga serbët në vitin 1999

Spastrim etnik i Kosovës, kishte filluar më datën 25 mars një ditë pas fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi Jugosllavinë. Këto pamje të rralla filmike të eksodit të shqiptarëve janë trasmetuar nga televizioni francez TF1. Në video shihet kolona me qindra shqiptarë të Prishtinës, duke lëshuar vendin për të ikur...
Lajme

Syla: Vetëvendosje të protestojë kundër Albinit

Deputeti nga radhët e AAK-së, Gazmend Syla, përmes një shkrimi në “facebook”, është shprehur se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka besim as tek vetja por as tek Lidhja Demokratike e Kosovës. Syla ka shkruar se Vetëvendosje duhet të protestojë kundër liderit të saj, Albin Kurtit. Shkrimi i plotë: Siç duket VV...
Lajme

‘Kryeneçësia e Kurtit po vonon formimin e Qeverisë’!

Vonesat në formimin e qeverisë, dita ditës po bëhet edhe më e mundimshme si për qytetarët ashtu edhe institucionet e vendit të cilat mund edhe të kenë dëm në qoftë se nuk formohet sa më shpejt Qeveria. Ka 3 muaj që nga mbylla e zgjedhjeve dhe fillimin e bisedimeve mes...
1 2
Page 1 of 2