archive11 Janar, 2020 - 23:52

Lajme

ISIS’i i gëzohet vrasjes së gjeneralit iranian

Grupi terrorist ISIS, e ka mirëpritur vdekjen e gjeneralit iranian Qasem Soleimani, kreut të forcave elite iraniane. Në një deklaratë, grupi e përshkroi vdekjen e gjeneralit si përfitim për xhihadistët, raporton KTV. Sidoqoftë, grupi nuk përmendi fare SHBA-në, që kreu sulmin vdekjeprurës me dronë kundër Soleimanit në Bagdad, më 3...
Lajme

Shikojeni se si Luftanija Amerikane zmbrapsi atë ruse në Detin Arabik

Një luftanije ruse ju afrua “me agresivitet” një luftanije të klasës shkatërrues të Marinës Amerikane derisa ishte duke operuar në Detin Arabik të Veriut të enjten, duke injoruar paralajmërimet nga anija amerikane dhe duke rritur rrezikun e një përplasjeje, njofton Flota e Pestë e Marinës së SHBA’së. “Të enjten, 9...
Lajme

Kushtet e rrezikshme për jetë në të cilat punohet në Kosovë

Deputeti i ri i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci ka publikuar një fotografi të një punëtori të Korporatës Energjetike të Kosovës, i cili punon në kushte të rrezikshme për jetën e tij. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se duhet t’u bëhet një zgjidhje këtyre punëtorëve, shkruan lajmi.net. Ai thotë...
Lajme

Imer Zogaj ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Imer Zogaj, është individi më i fundit që ka marrë ftesë për t’u marrë në pyetje nga Gjykata Speciale. Ai ka bërë të ditur vetë, nëpërmjet një njoftimi të publikuar në llogarinë e tij, në rrjetin social Facebook, në internet, se ka pranuar ftesë...
Lajme

“Vdekje diktatorit”, shpërthejnë protestat në këtë shtet islamik

Protestuesit kërkuan dorëheqjen e Udhëheqësit Suprem, Ali Khamenei, duke thirrur ‘vdekje diktatorit’. Demonstruesit dolën në rrugë këtë të shtunën në Teheran për të protestuar kundër veprimeve të qeverisë iraniane që sollën rrëzimin e një avioni ukrainas dhe vdekjen e 176 pasagjerëve personave Pas disa ditësh mohimesh, regjimi iranian pranoi se...
Lajme

Vetëvritet 18 vjeçarja, arsyeja e dhimbshme

Një nënë në Britani ka treguar sesi vajza e saj vrau veten, disa muaj pasi u përdhunua në Greqi, ku kishte shkuar për pushime. Julie Crowe, 18-vjeçare, u drogua dhe u përdhunua në një klub, në ishullin e Zakynthos. Ngjarja kishte ndodhur teksa ajo ishte jashtë me miqt e saj,...
Lajme

Vdes një i burgosur në burgun e Dubravës

Një i burgosur në Dubravë ka vdekur në Spitalin e Pejës. Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se viktima me rekomandim të mjekut është dërguar me urgjencë në Spitalin e Pejës, por përkundër ndihmës mjekësore, ka ndërruar jetë. I njëjti ishte i dënuar për veprën penale të vrasjes,...
ShowBiz

Njihuni me motrat bukuroshe të Mimoza Shkodrës

A i keni parë ndonjëherë sa të bukura janë motrat e Mimoza Shkodrës? Këngëtarja Mimoza Shkodra ka publikuar imazhe me motrat e saj. Në rrjetin ‘Instagram‘ ajo ka ndarë fotografitë. ‘Sisters‘, ka shkruar në mbishkrimin e fotove. Mimoza, ka marrë komente të shumta pozitive nga ndjekësit dhe shumica prej tyre...
1 2 3 4
Page 1 of 4