archive10 Janar, 2020 - 23:39

précis

Thënie shkodrane: Zoti të dhashtë bereqet n’tru!

• Prej fmijës dhe budallës mësohet e vërteta. • Fukaraja ma mirë mos leftë. • Aj mend xixi mend, as për vedi as për kënd. • Lype – s’ta japin; merre – s’t’thojnë gja. • Kur s’ke pula mos ban “ish”. • Ka thanë frati shko te shtrati n’mos t’marrtë...
ShowBiz

Arta Elezaj shfaqet e zhveshur në vaskë

Arta Elezaj është mjaft e ndjekur në rrjetet sociale, ku ndan me fansat fotografi nga përditshmëria e saj. Në profilin e aktores në Instagram, nuk mungojnë edhe imazhet që vënë në plan të parë linjat trupore të bukuroshes. Arta së fundi ka publikuar një fotografi, ndërsa shfaqet brenda një vaske....
ShowBiz

Shyhrete Behluli sot feston ditëlindjen, kjo është mosha e saj

Dita e sotme është shumë e veçantë për Shyhrete Behlulin. Këngëtarja e njohur shqiptare, Shyhrete Behluli me këtë datë feston ditëlindjen, me këtë rast pranoi urime të shumta. Shyhretja sot ka mbushur plot 62 vjet jetë. Kujtojmë se Shyhrete Behluli e përmbylli një vit shumë të suksesshëm, ndërsa edhe gjatë...
Lajme

Punësimi në Gjermani, kushtet që duhet t’i dini pas 1 marsit

Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin dhe Konsullatat e Përgjithshme të RKS në Munih, Stuttgart, Frankfurt, Düsseldorf dhe Hamburg- njofton të gjithë shtetasit nga Kosova që synojnë punësimin në Gjermani se edhe pas hyrjes në fuqi me datë 1 mars 2020, të ligjit të ri “mbi punësimin në Gjermani...
ShowBiz

Vajza misterioze shqiptare që pushtoi televizionet italiane tregon të vërtetën

Alba Sgarbi flet për marrëdhënien me babain e saj Vittorio Sgarbi Alba Sgarbi është vajza e Vittorio Sgarbit (historian, politikan, personalitet televiziv, analist), personazhit kontrovers të televizionit italian. Në mediat italiane është folur shumë për Vittorio Sgarbin, që ka një fëmijë me një grua shqiptare. https://youtu.be/nCwNdDHMAko Mamaja e Albës, Kozeta...
Lajme

Kjo është oferta e fundit e LDK’së për VV’në

Në kuadër të negociatave për bashkëqeverisje ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës është përmendur si opsion edhe dorëzimi i funksionit të Kryeparlamentarit nga VV tek LDK. Kështu bëjnë të ditur për “Gazeta Blic” burime brenda takimit të djeshëm që zgjati rreth dy orë. “LDK dje ka propozuar që...
1 2 3
Page 1 of 3