archive9 Janar, 2020 - 23:16

Lajme

Një tjetër sulm me dron: Amerika vret liderin e talebanëve

Një drejtues i lartë i talebanëve dhe 15 militantë të tjerë u vranë nga një sulm i dronëve amerikanë në rajonin e Shindandit në Afganistan. Ushtria amerikane bën me dije, se pas kërkesës së forcave të sigurisë afgane, u organizua një sulm ajror me dron, ku mbeti i vrarë Mullah...
Lajme

Lutfi Haziri: Nuk i kemi kërkuar asnjëherë më shumë se 5 ministri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se pas 26 dhjetorit është prodhuar situatë e re për negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Haziri ka shtuar se edhe pse kryetari i Kuvendit doli nga Lëvizja Vetëvendosje, programi dhe bisedimet me VV-në nuk janë rikthyer...
Lajme

Digjet vetura në Bregun e Diellit: Video nga vendi i ngjarjes

Një veturë është djegur para pak orësh në Prishtinë, konkretisht në lagjën Dardania. Ende nuk dihet shkaqet e këtij rasti, ndërsa Metro ka siguruar një video nga vendi i ngjarjes. Nuk dihet se a është shkaktuar qëllimshëm ky zjarr ose jo. Gazeta Metro http://video.gjirafa.com/digjet-nje-veture-ne-breg-te-diellit-mp4...
Lajme

Ky është moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do ta mbajë për nesër dhe pasnesër në vendin tonë. Ata kanë bërë të ditur se do të ketë edhe ngrica si dhe mjegull të lehtë, shkruan lajmi.net. Temperaturat minimale do të lëvizin mes -4 gradë dhe -5 gradë celsius minimalet,...
Lajme

LDK deklarohet edhe zyrtarisht

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate dërguar mediave, ka dhënë detaje për takimin e sotëm me VV-në. “Të gjitha supozimet dhe hipotezat që po qarkullojnë sonte nëpër medie rreth diskutimeve të sotme në mes të LDK dhe LVV janë të pavërteta. LDK, në mirëbesim dhe me vullnet për të...
1 2 3 4
Page 1 of 4