archive8 Janar, 2020 - 23:20

Lajme

Boiken Abazi: Albin Kurti t’i jep 10 ide në ditë

Boiken Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri, duke folur për procesin e formimit të qeverisë së Kosovës në TopShow, ka thënë ndër të tjera se Albin Kurti, është makineri sa i përket prodhimit të ideve. Sipas, Abazi, Albin Kurti, është në gjendje t’i japë 10 ide në ditë. “Debatet më...
Lajme

Nënkryetari i VV’së mohon se ka marrëveshje me LDK’në

Nënkryetari i Lëvizjës Vetëvendosje, Besnik Bislimi, thotë se nuk akoma nuk ka marrëveshje dhe se ka vetëm përafrime me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Gjatë ditës vazhdimisht është raportuar se marrëveshja mes LDK’së e LVV’së tashmë mund të jetë arritur dhe se diçka e tillë pritet të konfirmohet shumë shpejt. Bislimi...
Lajme

Kosovari rrëfen: Jemi shëndosh e mirë ne që punojmë në Irak

Sulmi i mbrëmshëm i iranianëve në bazën amerikane Al – Asad në Irak, nuk ka prekur personelin shqiptarë. Fahri Goga, 41- vjeçar, nga Ferizaj, punëtor i kompanisë amerikane – KBR inc për Indeksonline rrëfeu: Këtu punojmë afro 200 punëtorë nga Kosova, Maqedonia Veriore, Bosnja e Hercegovina… Që nga ora 21:30...
Lajme

Albin Kurtit i bëhet ”përhajr” posti i kryeministrit

Një qytetar është shprehur mjaft optimist për arritje të marrëveshjes LV – LDK, teksa para selisë së Lëvizjes Vetëvendosje e ka uruar kreun e kësaj partie, Albin Kurti, duke i thënë se sot do të bëhet kryeministër, shkruan Gazeta Express. Derisa Kurti ishte duke folur para gazetarëve, për marrëveshjen me...
Lajme

Fisnik Ismaili: Boll o m*t Hashim Thaçi veç Albini ia kalon

Ish-deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili ka shkruar në Facebook se në një mbledhje të partisë, gjatë kohës sa ishin në Vetëvendosje, Albin Kurti, lideri i LV-së, kishte deklaruar se Amerika nuk do që ata t’i fitojnë zgjedhjet, sepse rrezikon nisja e luftës së tretë botërore.Ismaili ka shkruar se ai dhe...
Lajme

Kryeministri kanadez kërkon përgjigje për rrëzimin e aeroplanit me 176 pasagjerë në Iran, Teherani refuzon t’i dorëzojë kutitë e zeza

Kryeministri kanadez Justin Trudeau, është zotuar sot se do të kërkojë përgjigje për 176 pasagjerët përfshirë 63 kanadezë që humbën jetën nga rrëzimi i aeroplanit në afërsi të Teheranit, ku Irani zyrtar pretendon se bëhet fjalë për defekt teknik – më saktësisht duke thënë se motori ishte përfshirë nga zjarri...
1 2 3 4
Page 1 of 4